„Na recepci Městské policie Pardubice se dostavila poctivá nálezkyně s peněženkou a s příběhem a ten zajímavý byl. Portmonku totiž po sobě v krámě nechala paní, která se bez placení pokusila odnést patery šaty asi za tisíc korun. Neuspěla a u pokladen musela šaty zase z kabelky vyndat a s nimi nechala na stole i vlastní peněženku. A protože měla hodně naspěch, tak si své chyby nevšimla. V obchodě zatím prodavačky usoudily, že po téhle ostudě už se paní asi nevrátí a zapomenutou peněženku předaly strážníkům i s fotografií hledané ženy,“ popsal mluvčí strážníků Jiří Sejkora.

Nesouhlas s jízdním řádem řešil muž pěstí
Muže rozčílil jízdní řad. Z vývěsky jej sundal pěstí

Krom šesti tisíc korun v hotovosti, hromady účtenek, fotografie a několika kartiček v peněžence nebyl žádný doklad a tak začalo trpělivé hledání podle věrnostních kartiček.

„To vedlo k telefonnímu číslu a tomu, že se majitelka po chvíli dostavila na služebnu pro ztracené věci. Nález jí strážníci předali a tady končí ta šťastná část. Šlo totiž o stejnou ženu přistiženou a vyfocenou při krádeži, takže strážníci rovnou na místě krom předání peněženky tuto zároveň odlehčili o částku patnáct set korun,“ uzavřel Sejkora.