Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Peníze z automatů pomohou školkám

Pardubice – Krajské město ještě v letošním roce rozšíří kapacitu svých mateřských škol o padesát míst.

21.6.2013 2
SDÍLEJ:

Ilustrační snímekFoto: Deník

Dvě třídy mateřské školy vzniknou při Základní škole v Ohrazenicích. Na financování úprav volných prostor i na vybavení a dvouměsíční mzdu pro zaměstnance chce město použít peníze získané z výherních hracích přístrojů.
„Celkem budeme na zřízení nových míst pro 50 dětí potřebovat asi 2,2 miliony korun. Zdá se mi správné, aby právě pro tento účel byly použity prostředky, které můžeme chápat jako jakousi kompenzaci za to, že ve městě máme provozovny s hracími přístroji," řekl náměstek primátorky Jindřich Tauber.

Pardubice během posledních 7 let rozšířily mateřské školy o 777 míst, přesto kapacita stále nestačí zájmu rodičů. „Největší problém vidíme právě u dětí, které budou mít v letošním roce tři roky. Původně město hledalo cestu rozšířením kapacit v Základní škole Bratranců Veverkových, ale na základě hygienicko-technických zjištění se ukázalo, že by zde mohlo vzniknout pouze 28 míst ve dvou třídách. Náklady na rekonstrukci by byly vysoké, hledali jsme jiné řešení," vysvětlil náměstek Tauber.
Je jím právě rozšíření Základní školy Ohrazenice o mateřskou školu. „Nejpozději do 30. září zde otevřeme dvě třídy s kapacitou 50 míst. Zápisy do nich se uskuteční teprve poté, co bude přestavba dokončena a provedena změna ve školském rejstříku," slíbil Jindřich Tauber.

Další navýšení

Město tak navýší kapacitu školek ze současných 3200 na 3250. Další rozšíření plánuje pro školní rok 2014/2015, kdy by mohla nová místa vzniknout také v základní škole na Dubině.

Nataša Hradní, Magistrát města Pardubic, tiskový úsek

Autor: Redakce

21.6.2013 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:
Cvičení Agens 2017 v Pardubicích. Město zkouší evakuaci velkého počtu osob v případě teroristického útoku otravnou látkou. V první evakuační zóně to znamená do bezpečí dostat děti z MŠ Pastelka.
13

Příprava na teror: Pardubice testují krizové plány

Ilustrační foto

Florbal: Čtyři vteřiny od plné sklenice

Cestu do porodnice nestihli, ale vše dopadlo dobře

Pardubice - Výjimečnou situací v životě každé rodiny je jistě narození potomka. Ne vše se však dá vždy spolehlivě naplánovat a situace se pak zaručeně vyvýjí jinak než by si nastávající rodiče přáli.

Dlouhý, Široký a Bystrozraký navštíví v sobotu Dubinu

Pardubice - Loutková pohádka plná kouzel Dlouhý, Široký a Bystrozraký navštíví v sobotu Kulturní dům Dubina.

Evakuace školky? V případě ohrožení za děti odpovídá město

Pardubice – Co se stane v případě mimořádné události s vašimi dětmi? Při potřebě evakuace za ně přebírá odpovědnost zřizovatel školského zařízení.

Vojáci vyrazili za žáky do škol

Dolní Roveň/Rosice – Vojáci pardubického 14. pluku logistické podpory zavítali mezi žáky dvou základních škol (ZŠ) – v Dolní Rovni a Rosicích u Chrudimi. Kromě ukázky zbraní a techniky nabídli i přednášky či výuku výroby improvizovaného protichemického obleku, ale převedli i první pomoc. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení