Výstavba nové čtvrti, která má Pardubicím podle developera přinést obchodní centrum s prestižními značkami, kanceláře nejvyššího standardu, špičkový hotel, multikina či sál pro tisíc hostů, se opět přiblížila. Investor, kterým je olomoucká developerská skupina Redstone, získal platné stavební povolení. Velké nákupně-zábavní centrum má vyrůst hned naproti vlakovému nádraží.

„Naším záměrem je, aby po dokončení přineslo toto místo Pardubicím zcela novou kvalitu. Ve výsledku bude pulsovat životem a stane se oblíbeným centrem pro místní obyvatele i cílem turistů,“ řekl zakladatel skupiny Redstone Richard Morávek.

Vizualizace multifunkční arény v Pardubicích
Dědek dostal od Pardubic zelenou. Dynamo může získat nejmodernější halu v Evropě

Galerie Pernerka má vyrůst na ploše o rozloze 28 500 metrů čtverečních na místě někdejšího lihovaru Hobé. Brownfield, který má být přestavěn na multifunkční projekt s byty, kancelářemi a obchodně-společenským centrem, se nachází na strategickém místě v blízkosti hlavního nádraží.

Proměnou projde i Grand v centru města. Podívejte se.

Zdroj: Čížková Nikola

Lokalita čeká na nové využití od roku 2019, kdy začala demolice zkrachovalého lihovaru. Předtím jeho areál využívalo město jako záchytné parkoviště.

Developer plánoval komplex začít stavět už loni. Projekt ale zbrzdily výtky na řešení dopravy, na základě kterých záměr postavit na vytížené ulici obchoďák řešil krajský soud.

Nyní ale developer získal pravomocné stavební povolení.

„V závěru loňského roku získal projekt územní rozhodnutí, nyní má už i platné stavební povolení. Díky tomu už může společnost příští rok začít připravovat výstavbu. Příštím krokem by tak měl být výběr dodavatele stavby,“ sdělil Petr Hlávka, mluvčí skupiny Redstone.

Co všechno Pernerka nabídne? Dozvíte se v další části článku.

Po dokončení má centrum nabízet přes 200 obchodů. Investor také počítá s velkokapacitním parkovištěm.

Podle developera multifunkční centrum nabídne až 50 tisíc metrů čtverečních plochy, z toho největší část obsadí obchody a služby. V chystaném komplexu mají být například ordinace lékařů, wellness služby, jump aréna, dětská zóna nebo restaurace. Investor také slibuje, že součástí komplexu budou parkoviště s kapacitou 1100 míst.

Chybět nemá ani čtyřhvězdičkový hotel značky AC Hotels by Marriott, který nabídne 150 pokojů. Podle investora totiž v kraji podobný hotel chybí a mohl by zvýšit kongresovou turistiku a s tím spojenou návštěvnost kraje. V minulosti zástupci firmy uvedli, že náklady na stavbu hotelu se mají pohybovat kolem 320 milionů korun.

V Pardubicích rostou byty, ale probíhá i rekonstrukce nádraží
Pardubice: Výjimka na trhu s byty. Developeři sází na Teslu, Pernerku i Palace

Dojít má také k revitalizaci nedalekého parku a veřejných prostor. V další etapě chce společnost v území postavit několik bytových domů. Ty mají stát na místě autobusového nádraží.

V Pardubicích se tak zřejmě objeví již třetí obchodní dům. Jen o necelý kilometr dál je Palác Pardubice, který nabízí přes sto obchodů.

Podle plánů investora, který navíc vlastní oba obchoďáky, bude Pernerka ještě větší. „Palác Pardubice a Galerii Pernerka vnímáme jako komplementární projekty, které budou oslovovat vlastní cílové skupiny,“ uvedl Hlávka.

Blíže k historickému centru je pak ještě obchodní dům Grand, který se nyní chystá na rekonstrukci, po které má být také moderním centrem s gastrozónou a vylepšeným multikinem.