Program odstartoval v pátek 2. června od 17:00 hodin Pernštýnskou nocí, která nabídla vystoupení souborů jako je Červánek z Hradce Králové, Marcipánek a Perníček z Pardubic, souboru Sejkorky ze Slatiňan, Gaudeamus VŠE Praha, Zornička ze slovenského Zvolena, KUD GIK BANAT-PIONIR Zrenjanin ze Srbska a mnoho dalších. Návštěvníci tak mohli spatřit lidové tance, kroje a zaposlouchat se do lidových písní z naší kultury, ale i z té zahraniční.

O nezapomenutelný zážitek se postaraly i dětské folklórní soubory, které zde rozzářily nejeden úsměv na tváři.

Pietní akt na zámečku připomněl 81. výročí heydrichíády
FOTO, VIDEO: Na Zámečku si připomněli 81. výročí heydrichiády

Samotná vystoupení se konala v prostorách Pernštýnského náměstí, Mázhausu, na nádvoří zámku pánů z Pernštejna a Příhrádku, kde zahrály folkové kapely.

„Festival má takový charakter, že to není jen vystoupení na pódiích, ale i na různých místech a prostředích,“ Deníku řekl pořadatel festivalu Aleš Mokren.

V místě odbočky na Neratov v blízkosti čerpací stanice silničáři vybudují nový kruhový objezd.
Nebezpečná křižovatka u Bohdanče se změní na kruhový objezd. Stavba vás zbrzdí

Celý program Pernštýnské noci završilo vystoupení skupiny Lipka Pardubice pod Zelenou bránou.Organizátoři si již tradičně připravili pro návštěvníky bohatý doprovodný program v podobě jarmarku, kde probíhal stánkový prodej a lidé si mohli zakoupit mnoho farmářských výrobků, cukrovinek a dalších specialit. Festival umožnil návštěvníkům seznámení s hudbou, tancem, a především lidovými zvyky, které jim pomohly zažít nezapomenutelnou a roztančenou Pernštýnskou noc.