Tradiční Folklorní festival Pardubice – Hradec Králové odstartuje už zítra od 19 hodin oblíbenou Pernštýnskou nocí. „Pardubické Pernštýnské náměstí opět ožije velkým staročeským jarmarkem spojeným s ukázkami a prodejem prací lidových výrobců,“ uvedla za pořádající Kulturní centrum Pardubice jeho ředitelka Romana Vojířová. „Na prodej budou výrobky z keramiky, dřeva, proutí, aranžmá sušených květin, perníky, výrobky z kůže a samozřejmě medovina a různé staročeské občerstvení,“ řekla Romana Vojířová. „Na třech pódiích – u Evropského spolkového domu, u Morového sloupu a na malém nádvoří pardubického zámku – vystoupí folklorní soubory v půlhodinových blocích,“ konstatovala ředitelka Kulturního centra.

V atriu pardubické radnice budou mít návštěvníci možnost spatřit komorní pořady. „Milovníci folku si přijdou na své opět na Příhrádku,“ prohlásila Romana Vojířová.

„Tentokrát jsme na první nádvoří zámku připravili historický program. Zájemci se zde budou moci přenést do středověku. Rytířská klání, kejklíři, dobová řemesla, středověká krčma. To všechno a ještě mnohem víc čeká na ty, kdo dorazí na letošní Pernštýnskou noc,“ nechala se slyšet ředitelka pardubického Kulturního centra.

„Jako každý rok se před půlnocí rozezpívají pardubické brány – Zelená, Zámecká i ta na Příhrádku,“ podotkla Romana Vojířová.
V sobotu se festivalový program přesune do Hradce Králové. V neděli se přehlídka vrátí zpět do Pardubic. Od čtrnácti hodin se zde uskuteční tradiční Rozmlouvání na zámku. Tato akce letošní ročník ukončí,“ uzavřela šéfka Kulturního centra.