Čtvrt hodiny po jedné ráno se natřískané Pernštýnské  náměstí konečně dočkalo! „Mistři! Mistři! Hoši, děkujem!“ – skandovaly stovky věrných pardubických fanoušků, kteří vydrželi čekat na své hokejové hrdiny po rozhodující vítězné finálové bitvě s brněnskou Kometou až do brzkého rána.

Čekání na zlatý tým vedený kapitánem Petrem Koukalem si příznivci HC ČSOB Pojišťovna Pardubice krátili oslavnými chorály, mexickými vlnami a mohutným skandováním jmen těch, co se o šestý titul v historii klubu zasloužili.

Pavel „Pája“ Cejnar rozparádil fanoušky

Skvělou atmosféru pomáhal dotvořit také známý rozhlasový a televizní moderátor Pavel Cejnar (na snímku Jiřího Sejkory), který dokázal přítomné před příjezdem hokejistů pořádně rozparádit.
„Jsem pyšný na to, že jsem na této oslavě mistrovského titulu mohl být. Na pardubické hokejisty nedám dopustit,“ svěřil se Deníku Pavel Cejnar.

„Před každým zápasem hokejového finále jsem pořádně nespal a byl jsem dost nervózní. Měl jsem takové pocity, jaké člověk zažívá, když jde k zubaři,“ usmíval se známý pardubický moderátor.
„Jsem šťastný, že se to našim klukům letos povedlo. Je fantastické, že za posledních sedm let Pardubice získaly hned tři mistrovské tituly,“ zdůraznil Pavel Cejnar.

„Jsem přesvědčen o tom, že letošní finále bylo divácky velmi atraktivní. Při domácích zápasech Pardubic vždycky padalo hodně gólů. Atmosféra byla naprosto úžasná. Klobouk dolů před tím, co Brno ve finále předvedlo, ale nakonec to nestačilo. Zkrátka, naše Tesla Pardubice nejlepší je v republice,“  dal naplno propuknout svým emocím šťastný moderátor.

„Věřil jsem, že rozhodne čtvrteční zápas v Brně. Byl jsem o tom přesvědčen poté, co Pardubice zvítězily v úterním domácím utkání,“ prozradil našemu listu Pavel Cejnar.

Dobrou volbou se ukázal být tah s kapelami, které na Pernštýnském náměstí před příjezdem pardubických zlatých hochů zahrály. Kromě skupiny Stresor, jež zabodovala vlastní interpretací hitů populární partičky Kabát, se o dobrou náladu starala též formace Ready Kirken.
„Je to pro nás velká čest, že na takové akci můžeme zahrát, protože většina z nás fandí pardubickým hokejistům od dětství,“ nechal se slyšet jeden ze zakládajících členů pardubické kapely Ready Kirken, kytarista Zdeněk Ceral.

„Letos jsem sledoval jen finále, ale bylo nádherné. Trochu jsem doufal, že rozhodne až sedmý zápas, aby Pardubice oslavily titul doma,“ vyjádřil se kytarista „Kirkenů“.

Francouzský učitel byl na vážkách

Poslední finálový zápas sledoval na Pernštýnském náměstí také rodilý Francouz Guilhaume Courtois: „Letos jsem byl trochu na vážkách, komu fandit. Nyní bydlím v Pardubicích, ale předtím jsem žil na Moravě a to jsem přál Kometě. Byl jsem rád, že se ve finále utkaly dva výborné týmy, které sehrály divácky atraktivní zápasy,“ podotkl učitel francouzštiny na pardubické obchodní akademii Guilhaume Courtois.
Radost z vítězství Pardubic měl i Viktor Dusil: „Nečekal jsem, že čtvrteční finále v Brně bude mít tak jednoznačný průběh. Je skvělé, že se nám podařilo zvítězit, i když rozhodčí šli proti nám a také u televizních komentátorů bylo vidět, že drželi palce spíše Kometě,“ uzavřel Viktor Dusil.