Zatím dokumentuje dochované torzo a definuje dochované památkové hodnoty. Materiály se stanou podkladem pro očekávaná jednání s vlastníkem boudy, aby se obnovila.

Firma Snowy Chalet před několika týdny uvedla, že požářiště by mělo být uklizené do začátku letošní zimy. Po odvozu sutin posoudí stav torza budovy objektu statik. Jednatel společnosti Karel Janda pro Deník v polovině srpna poznamenal, že přestože památkáři trvají na tom, aby na místě vyhořelé boudy byla postavena replika, není ještě jasné, v jakém rozsahu.

„Po vyčištění požářiště statik na jaře posoudí, co bude ještě dál eventuálně nutné vybourat. O vzhledu nového objektu se budeme ještě dohadovat. Opravdu však mohu slíbit, že zde nevyroste žádné monstrum, které by připomínalo známé developerské projekty,“ uvedl jednatel firmy Snowy Chalet.

Podle památkářů je nutné i s vyhořelým torzem nakládat jako s kulturní památkou a je třeba usilovat o obnovu objektu. Petrova bouda shořela v pondělí 1. srpna. Při ohledání sutin označil policejní pes čtyři místa, kde by mohly být chemické látky.

(čtk, jm)