„Domnívám se, že oba kandidáti, jak primátor Jaroslav Deml, tak i jeho současný náměstek Alexandr Krejčíř, mají své nesporné kvality, které uplatňují ve vedení města. Tým, který je dnes na radnici, začal během svého prvního volebního období na radnici dobře pracovat a získal spoustu cenných zkušeností. Jsem přesvědčen o tom, že pokud uspějeme ve volbách, mohl by dál pokračovat ve své práci,“ řekl.

„Vyhrát volby však rozhodně nebude jednoduchým úkolem. Myslím, že ODS se tak trochu stala obětí vlastního úspěchu. Místo, aby se zaměřovala na to, co bude i v dalším volebním období nabízet obyvatelům města, tak se zaměřila na pozice, které získala. Jestli velmi rychle nedojde k určité sebereflexi a nebudeme řešit to, co jsme schopni lidem nabídnout, místo toho, koho na kterou pozici budeme nominovat, tak na ty pozice, o které usilujeme, můžeme zapomenout,“ konstatoval zcela otevřeně předseda stranické regionální rady Pardubického kraje.

„Odpovědnost každého lídra v letoších trojích volbách bude spojena s neskutečnou odvahou. Pro ODS ani jedny volby nebudou snadné. Příčin je celá řada. Hlavní je podle mého názoru ta, že ani v členské základně není cítit přílišná touha po vítězství. Druhá, objektivní, je zhoršení ekonomické situace obyvatel, což jsou dozvuky recese. Pro větší počet voličů to prakticky znamená ekonomickou nejistotu. Proto budou ještě snadněji akceptovat jakýsi slib jistoty, který jim dá ČSSD bez ohledu na to, zdali ho je schopna reálně splnit nebo ne,“ podotkl poslanec.

„Touto cestou ale ODS jít nechce. Pravicová strana by se měla chovat odpovědně a nabízet splnitelné recepty pro jednotlivé oblasti života. To se zcela vylučuje s jakýmkoliv populistickým slibem, s kterým se samozřejmě volby vyhrávají snadněji,“ nechal se slyšet Daniel Petruška.

„Na pondělním volebním sněmu se bude rozhodovat i o kandidátovi, kterého ODS vyšle do boje o senátorské křeslo. I ten na sebe bere obrovskou odpovědnost. Ztráta jednoho z devatenácti křesel, které budeme nyní obhajovat, může v konečné fázi znamenat, že se dalším prezidentem České republiky stane Jiří Paroubek,“ dodal poslanec.

„Domnívám se, že osoba současného senátora Jiřího Stříteského je vnímána jako významná osobnost regionu. Veřejností je podle mého názoru vnímán tak, jak by senátor měl být vnímán. Pokud ODS skutečně chce tento post obhájit, měla by nominovat osobnost jeho formátu,“ je přesvědčen předseda krajské regionální rady ODS.

„Neméně významné pro další směřování ODS budou i parlamentní volby. Zde máme šanci uspět, když srozumitelně vysvětlíme svůj program a lidé pochopí, že to s nimi myslíme dobře, i když to pro ně třeba nebude jednoduché a pohodlné,“ pravil lídr kandidátky ODS při volbách do parlamentu.