„Nejsme politici, kteří všechny převálcují svým projevem a nadřazeností. Kdo chce něčeho dosáhnout, musí se především umět dohodnout. Ve volbách cílíme minimálně na sedm zastupitelských mandátů a pokud se nám podaří nalézt programovou shodu se zvolenými stranami, rádi bychom se zapojili do vedení tohoto města,“ uvedl lídr kandidátky Ondřej Karas.

Piráti se v Pardubicích spojili se Stranou zelených, dvojkou kandidátky je tak jejich člen Jakub Kutílek, který se angažuje v oblasti dopravy a urbanismu ve spolku Město na kole a Iniciativě Přírodní park Červeňák. Trojkou pak je pedagožka Ivana Böhmová, čtyřkou dopravní urbanista Vojtěch Jirsa.

Jedním z jejich hlavních témat je Smart City. „To se tady sice v posledních letech rozvíjelo, ale podle našeho názoru ne zrovna správně. Musí vycházet ze znalosti toho, co lidé skutečně potřebují,“ konstatoval Karas.

Zaměřit se hodlají na oblast, která je v Pardubicích obzvlášť palčivá – dopravu. Slibují efektivní využití kapacity ulic a parkovacích míst pomocí systému pro inteligentní řízení dopravy a zvýšení bezpečnosti chodců a cyklistů.

V programu mají i jednotný informační systém města, participativní rozpočet, podporu dostupného bydlení, změnu přístupu k územnímu plánování a budování občanské vybavenosti, kvalitní a zelená veřejná prostranství – ulice příjemné pro každodenní cesty i setkání, zelené pásy podél řek a parky pro odpočinek, zajištění dostupnosti vzdělávání pro děti od dvou let či podporu inovací ve vzdělávání.