Pivovar své brány v Pardubicích zavřel loni na jaře. Staropramen výrobu přesunul do pivovaru Ostravar, který sídlí v Ostravě.

Ilustrační foto
Tohle jsou základní školy z Pardubicka, jejichž žáci nejlépe zvládají přijímačky

„Poté vedení společnosti Pardubický pivovar zahájilo kroky směřující k prodeji areálu jako celku buď s možností zachování pivovarské výroby, nebo jiného budoucího využití v souladu s platnými územními limity. O areál Pardubického pivovaru projevila zájem společnost Conseq Funds investiční společnost, která zároveň učinila nejvyšší nabídku,“ uvedla mluvčí společnosti Pivovary Staropramen Denisa Mylbachrová. Cena odkupu není známá.

Pernštejn nezmizí

Valná hromada jednala také o prodeji ochranných známek, receptur pivovaru a movitých věci, které firma Pardubický pivovar ještě vlastnila.

Společnost Pivovary Staropramen se rozhodla, že si známky a receptury pardubického piva ponechá.

„Spotřebitelé tak o některé své oblíbené značky Pardubického pivovaru nepřijdou. Společnost Pivovary Staropramen také odkupuje část výrobního zařízení, které najde svoje využití v rámci pivovarské výroby,“ informovala mluvčí.

Po 150 letech konec

Výroba piva v Pardubicích skončila po 150 letech. Pardubický pivovar před čtyřmi lety koupila společnost Staropramen, která chtěla rozšířit nabídku piv a zvýšit produkci. Místo toho ale představenstvo společnosti loni oznámilo, že k 31. březnu 2023 ukončí výrobu. Část pardubické produkce převzal pivovar Ostravar, který skupina Staropramen také vlastní. Podle zdůvodnění Staropramenu pardubickému pivovaru zlomila vaz pandemie koronaviru i válka na Ukrajině, většina piva totiž mířila do Ruska.

O plánovaném prodeji pivoru jsme psali zde:

Pardubický pivovar přestal v březnu 2023 vařit pivo. Část výroby se zřejmě přesunula do pivovaru Ostravar, který také spadá pod společnost Staropramen, která je od roku 2019 vlastníkem Pardubického pivovaru.
Staropramen chce prodat pardubický pivovar. Město na odkup areálu nemá peníze

Přestože pivovar se stopadesátiletou tradicí pardubičtí politici považují za rodinné stříbro, radnice o areál zájem neměla. Pozemky, nedaleko nádraží, byly podle vedení města příliš drahé a navíc město nyní neví, jak by areál využilo.

Podívejte se na fotografie z exkurze do pivovaru v února 2023

Mluvčí města Radim Jelínek potvrdil, že město ale využilo předkupního práva na pozemky, které v okolí bývalého pivovaru slouží jako veřejné prostranství. Jedná se o pozemky před vjezdem do pivovaru, které místním z okolních bytů slouží hlavně jako parkoviště.

Je tak možné, že v areálu v budoucnosti budou moci vyrůst nové byty nebo komerční prostory.

Mohlo by vás zajímat: Konec třímiliardové modernizace. Pardubice a Hradec si jsou zase o něco blíž

Zdroj: Čížková Nikola