„Káca nás podržel za stavu 4:3, kdy jel hráč soupeře sám na bránu,“ poslal po posledním utkání s Vítkovicemi útočník Matěj Beran další pochvalu současné pardubické jedničce. Ondřej Kacetl obsadil pardubické brankoviště a svými výkony si udržuje důvěru trenérů.

Pro všechny případy ovšem klub potřebuje připravené gólmany v záloze. I proto další dva brankáři ze současné trojice našli nová působiště v první lize.

Mládežnického reprezentanta Milana Kloučka Dynamo uvolnilo na střídavé starty do Kladna. „Bude i v době olympijské přestávky zápasově vytížen. Chceme, aby všichni tři brankáři chytali nejen na trénincích, ostrý zápas je něco jiného,“ uvedl Dušan Salfický, generální manažer klubu.

Vítěznou premiéru v dresu Rytířů si Klouček užil již ve středu, kdy šestnácti zákroky pomohl k výhře 6:1 na ledě Vsetína.
„Dlouho jsem nechytal, ale kluci dali ze začátku tři góly, což mi samozřejmě pomohlo, párkrát jsem si na puk sáhl a chytalo se mi dobře,“ uvedl po utkání.

Jeden z hrdinů loňské baráže Martin Růžička zatím v této extraligové sezoně zasáhl jen do tří zápasů. V tomto týdnu Dynamo oznámilo, že bude hostovat v Havířově.

„Martin odchází do Havířova s tím, že zpět do Dynama má vyřízené střídavé starty. Bereme ho jako plnohodnotného člena kádru a kvalitního brankáře. Pokud by nastala situace, že by měl jít do brány, tak potřebujeme, aby byl rozchytaný a k tomu využíváme jeho hostování v Havířově,“ vysvětlil Salfický.

První start v barvách AZ už má Růžička za sebou. Na ledě prvoligového lídra z Českých Budějovic čelil celkem 36 střelám. Jeho tým neskóroval a prohrál 0:3.