VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Plavecký areál by měl být otevřen na prvního máje

Pardubice - /FOTOGALERIE/ - Práce na rekonstrukci pokračují podle slov stavbařů bez vážnějších potíží. Nyní se modernizuje hlavně interiér

26.1.2012 2
SDÍLEJ:

Rekonstrukce plaveckého areáluFoto: DENÍK/Luboš Jeníček

Práce na rekonstrukci plaveckého areálu, který by měl být opět v provozu od 1. května letošního roku, prý pokračují bez vážnějších potíží.

Téměř 50 změn

„Celkem došlo asi k 150 změnám oproti původnímu projektu. Pokud nastaly, snažili jsme se tuto situaci řešit tak, aby nedošlo k navýšení rozpočtu,“ sdělil náměstek pardubické primátorky Jindřich Tauber (ČSSD).

V současné době se pracuje hlavně na interiérech. Většina venkovních prací je podle stavbařů prakticky hotová.
„Teď už nás v podstatě nic nebrzdí. Parkoviště je dokončeno. Nyní jsme se zaměřili na interiér a technologie. Důležité je všechno časově stihnout, a to do
dubna, na který je stanoven termín dokončení prací,“ řekl zástupce stavebního dozoru Michal Nový.

„Jisté problémy se objevily například u podzemní části, kvůli které se muselo investovat do podloží. Další, co nás brzdilo, bylo předělávání kanalizace,“ prohlásil Nový.

„Nyní jsme už ve fázi rekonstrukce interiéru, se kterou jsou problémy minimální. Zasazují se světla a vnitřní prvky. Po keramických pracích budou následovat zámečnické,“ upřesnil zástupce stavebního dozoru momentální stav prací v plaveckém areálu, který má za sebou i první zátopové zkoušky, při nichž se bazény napouštěly do největšího možného objemu.

Kvalitní vybavení

„Snažíme se o maximální využití daných možností a zároveň o co nejlepší vybavení areálu, které by mělo přispět k většímu zájmu veřejnosti,“ uvedl Ján Ľuptovský, ředitel obecně prospěšné společnosti, která bude plavecký areál nově provozovat.

Návštěvníci budou moci vyzkoušet nově zřízenou saunu, masážní vířivku nebo posilovnu, ale na své si přijdou i milovníci nejrůznějších vodních atrakcí. Pro ty je připravena například divoká řeka, vodopád, skluzavka určená pro jízdu na duších či bazén pro vodní sporty, jehož součástí je i horolezecká stěna.

Sauna pro nejmenší

Maminky s dětmi uvítají kojenecký bazén, který bude fungovat jako úsek se samostatným provozem. Proto tam bude zřízena i recepce s šatnou či odpočinková část a malá sauna pro ty nejmenší. Pro děti do tří let bude vybudováno malé brouzdaliště.

V horní části areálu vznikne odpočinková terasa, která bude navazovat na prostory s občerstvením.
Vedení plaveckého areálu chce pokračovat v programu výuky plavání batolat, školek a základních škol.

Volné prostory pak nabídlo k pronájmu. „V současné době už jsou volné prostory v podstatě pronajaty, jen v jednom případě ještě nedošlo k uzavření smlouvy,“ nechal se slyšet Ján Ľuptovský.

Součástí areálu podle něj nadále zůstane oblíbená Sluneční pláž, jejíž provoz a kapacita zůstanou beze změny.

Nová pracovní místa

Počet pracovníků nové „ópéesky“ by se měl oproti předchozímu provozovateli areálu, Městskému rozvojovému fondu Pardubice, zvýšit, a to především díky nově zřízenému wellness centru, občerstvení a provozu plaveckých škol. „Dříve se o provoz celého areálu staralo 50 zaměstnanců a asi 25 brigádníků. Nově to bude 70 zaměstnanců. S brigádníky by se toto číslo mohlo zvýšit na 120 lidí,“ pravil ředitel nové „ópéesky“.

„Stěžejní pracovní místa jsou už obsazena, ale začátkem dubna počítáme s největším náborem zaměstnanců,“ dodal ředitel společnosti.

Jaký bude ceník?

A co bude vstup do plaveckého areálu stát? „Lidé se nemusí obávat výše cen, které by měly být dostupné pro všechny. Máme připravenou koncepci ceníku, který by měl být rozdělen do čtyř zón podle toho, jaké atrakce budou chtít návštěvníci využít. Právě jejich zájem a spokojenost, popřípadě nespokojenost rozhodne o jeho zachování či následnému zrušení,“ informoval Ľuptovský.

(iko, td)

26.1.2012 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:
Martin Kolovratník kandiduje do Sněmovny za hnutí ANO.

Chystáme on-line: Kolovratník bude odpovídat čtenářům

Kdo se bojí Virginie Woolfové. Jindřiška Janoušková a Josef Pejchal.

Stotisící návštěvník Východočeského divadla je „za dveřmi“

Pardubická univerzita hledá nového rektora. Kandidát je jeden

Pardubice - Akademický senát Univerzity Pardubice bude v úterý volit kandidáta na funkci rektora pro následující čtyři roky. Na funkci je navržen jediný kandidát, vedoucí Katedry fyzikální chemie Fakulty chemicko-technologické Jiří Málek.

Pardubičky to ženou vysoko. U Borku došla trpělivost s tendenčně řízenými duely

Pardubicko - Černý kůň zkrocen. Fotbalové Moravany senzačně vyhrály na půdě druhého celku krajského přeboru. O soutěž níže planou emoce. V Pardubičkách se vaří krev z výkonu sudích v Načešicích. Přeloučský trenér spílá hráčům za odfušovaný zápas.

VÍME PRVNÍ

Vražda v Krasíkově. Zřejmě kvůli neshodám a alkoholu

Krasíkov - K vraždě asi 45letého muže z Třebařova došlo v sobotu v obci Krasíkov na Orlickoústecku. Na svědomí ji má podle dostupných informací jeho partnerka M. K. Muže zabila při hádce.

ON-LINE: Simeon Karamazov dnes odpovídal na vaše dotazy

Pardubice - Vysokoškolský učitel, poslanec a lídr krajské kandidátky ODS pro volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Simeon Karamazov dnes od 10 hodin odpovídal čtenářům Deníku v on-line rozhovoru. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení