Rekonstrukce Plaveckého areálu Pardubice sice úspěšně pokračuje, bazén ale zatím nemá svého provozovatele. Pardubičtí zastupitelé se nedokázali dohodnout, zda má bazén Na Olšinkách a koupaliště Cihelna přejít pod příspěvkovou organizaci města.

Podle náměstka primátorky Jindřicha Taubera (ČSSD) komplikuje tento fakt i samotnou přestavbu plaveckého areálu.
Po dlouhých analýzách se radní rozhodli, že nejlepším provozovatelem obou plaveckých areálů by byla příspěvková organizace města.

„Cesta příspěvkové organizace je pro město nejrychlejší a nejschůdnější. Navíc to tak funguje třeba v sousedním Hradci Králové,“ pravila primátorka Pardubic Štěpánka Fraňková (Sdružení pro Pardubice - SPP).

„Není to tak, že by bylo město nespokojeno se současným provozovatelem Cihelny. Oba areály jsou ale podobné a já jsem přesvědčen, že výtěžnost koupaliště může být pro město mnohem lepší. Zvlášť, pokud je pravda, že provozovatel dokáže ze zisku Cihelny financovat i velmi ztrátový provoz skateparku,“ uvedl náměstek primátorky Martin Bílek (SPP).

O práci by se prý současní zaměstnanci koupaliště nemuseli bát, město by je zaměstnalo ve své příspěvkové organizaci. Někteří zastupitelé ovšem pochybují, že dokáže město spravovat bazény se stejnou efektivitou jako soukromý provozovatel.

„Město funguje už z principu jinak než soukromník. Tam, kde soukromník potřebuje jednoho člověka, tam má město odbor. Kdysi jsem měl taky názor, že město může spravovat firmu stejně dobře jako soukromý provozovatel. Po zkušenostech jsem ale byl nucen tento názor změnit,“ nechal se slyšet zastupitel za ODS Simeon Karamazov.

Představitelé koalice byli z výsledku hlasování nepříjemně překvapeni.
„Je to moje velká osobní prohra, protože jsme na tom usilovně pracovali. V září půjde do zastupitelstva jiný návrh, který bude počítat s tím, že koupaliště Cihelna půjde do koncesního řízení, ve kterém se bude vybírat provozovatel,“ posteskl si Martin Bílek.

Lukáš Dubský