Plavecký areál Na Olšinkách, který má projít rozsáhlou rekonstrukcí, bude předán stavbařům tento čtvrtek. „V krátké době bychom měli vyřešit rovněž otázku budoucího provozovatele. Ten by určitě měl mít možnost podílet se na diskuzi, která se týká například technologických postupů a dalších záležitostí spojených s provozem areálu,“ konstatoval náměstek pardubického primátora Alexandr Krejčíř.

„Počítáme s tím, že stavba by měla být hotová za osmnáct měsíců. Samozřejmě, pokud se nestane nic mimořádného. Nepředpokládám však, že by došlo k výraznému zdržení stavby, i když jsme si vědomi toho, že jde o složitou rekonstrukci,“ poznamenal náměstek primátora.

„Stavební ruch se určitě dotkne těch, co bydlí v okolí plaveckého areálu. Zhotovitel však má ve smlouvě nastaveny jasné mantinely. Doprava ze stanoviště musí být koordinována, podobně jako to bylo například v případě výstavby AFI Paláce,“ nechal se slyšet Alexandr Krejčíř.

„Chceme pomoct i plavcům, kteří musí pro tréninky hledat náhradní prostory v okolních městech, a to formou dotace na dopravu,“ řekl.