Plesová sezona 2016 se rozjíždí. V módě bude hodně benevolentní. Nosí se téměř všechno – pastelové barvy i věčná černá. Ale kdo se nebojí odvázat, může vsadit i na šaty méně obvyklých barev, jako je žlutá, oranžová, zelená.

Velkým hitem sezony jsou sukně v maxi délce, které přesahují několik centimetrů i na zem. Vypadají sice úchvatně, ale chodí a tančí se v nich obtížně. Proto asi většina žen zůstane u klasických délek večerních rób.

Stříbrná, zlatá 
a nesmrtelná černá

„Záleží na vkusu ženy i na tom, jak je zmiňovaný ples hodně oficiální, obecně lze ale říci, že vhodnější je volit dlouhé večerní šaty," uvedla Jana Volková, která provozuje půjčovnu společenských šatů pár kilometrů od Pardubic. Za půjčovné zaplatíte od pěti set do čtyř tisíc korun. Letošní sezona bude podle Jany Volkové zářivá. Nosí se stříbrná, zlatá, stálicí je černá. Pokud si chce žena obléci mimořádné šaty a nevystačí s vlastními zásobami, měla by se po nich začít dívat aspoň čtrnáct dní před plesem.

To platí i v případě, že se nespokojí jen s domácím líčením. Pokud má róbu s odhaleným dekoltem a rameny, bývá vhodný samoopalovací nástřik těchto míst, aby obličej s make-upem nepůsobil oproti zbytku odhaleného těla příliš tmavě. „Pokud zákaznice samoopalovací nástřik ještě nikdy nezkoušela, je lepší kvůli případné alergické reakci přijít čtrnáct dní před plesem. V ostatních případech stačí dva dny předem. Provedeme nástřik, ten poté ještě osm hodin tmavne, pak se klientka osprchuje a vidí výsledný odstín," popsala Renata Kubíková, pardubická vizážistka a kosmetička.

Večerní líčení i s nalepením umělých řas se dá pořídit do sedmi set korun. Práce na obličeji trvá obyčejně 45 minut až hodinu. Líčení od profesionála ale prý vydrží téměř bez poskvrnky až do ranních hodin a přežije i intezivní plesání. Ženy si obyčejně přejí zdůraznit hlavně oči, proto se hojně využívají linky a umělé řasy, ústa jsou pak nalíčena již jen decentně.

Plesá se ve škole i v záložně

Plesovou sezonu 2015/2016 v Pardubicích už v prosinci odstartovaly zejména maturitní plesy. Tento víkend můžete vyrazit za tancem a zábavou na Duklu na ples vodáků a turistů.

Příští týden, v pátek 15. ledna, Pardubice čeká jeden z vrcholů plesové sezony Ples médií a charity v ABC klubu. Spolupořadatelem akce je i Pardubický deník.

Po 15. lednu už je plesový pořádek nabitý až do poloviny března. Novinkou sezony je 1. zámecký ples v Zámecké kavárně v Pardubicích, koná se 6. února. Celý přehled naleznete na www.ipardubice.cz.
Plesat budou nejen obyvatelé Pardubic, ale i menších měst a obcí.

V Holicích se připravují na II. Městský ples, který se uskuteční v pátek 29. ledna v Základní umělecké škole Karla Malicha.
Přeloučští zase mohou vyrazit 23. ledna do Občanské záložny na Hasičský ples.