Známý citát říká: Když se jedny dveře štěstí zavřou, otevřou se jiné. Zřejmě to měli na mysli pardubičtí strážníci, když přišli s nabídkou pro zaměstnance pošty. „My pobočky nerušíme – naopak. Nové strážníky sháníme," nechali se slyšet na sociálních sítích.

Česká pošta. Ilustrační snímek
Rušení poboček České pošty: V Pardubicích jich má zaniknout sedm, víme které

Česká pošta v Pardubicích plánuje zrušit celkem sedm poboček ze třinácti. Naopak Městská policie Pardubice do svých řad stále shání deset i více nových strážníků. „Řešení se nabízí. Zaměstnancům České pošty nabízíme jistotu stabilního zaměstnání přímo v našich řadách," povzbudila Městská policie Pardubice.

Strážníci přidali i několik důvodů, proč by právě pošťáci měli o této možnosti uvažovat:

Uniformy - už je znáte, u nás k nim dostanete i další hračky. Místní znalost - tu u nás umíme ocenit. Procházky venku - i u nás je to základ práce. Doručujeme - ano, i strážníci někdy doručují písemnosti a taky kolikrát naháníme adresáta. Pojištění - u nás ho nebudete muset nikomu nabízet, ani losy. Přepážky - také je provozujeme, na přestupkovém oddělení. Schránka - i tu u nás najdete, schránka důvěry. Kola - i u nás můžete do terénu vyrazit v sedle, máme nejen kola, ale i koně. Brašny - ty naše jsou určitě lehčí.

Večírek na ulici utnuli strážníci
Večírek skončil. Noční autopárty rozpustili strážníci, jeden z účastníků se pral

„Naše organizace mají spoustu společného, v řadách městské policie vás tak nic nezaskočí. Už vám jen zbývá napsat do prohlížeče mppardubice.cz/nabor a vyplnit přihlášku," uzavřela Městská policie Pardubice.