„Nápad vznikl při našich besedách ve škole již před několika měsíci. Celková fyzická kondice mládeže rapidně klesá a některé věci potřebné v krizové situaci dnešním dětem už nic neříkají,“ komentoval pořádání závodu vrchní strážník Pavel Řehoř.

Na několikakilometrové trase čekaly na závodníky různé branné disciplíny, jako překonání příkopu po natažených lanech, střelba ze vzduchovky, práce v plynových maskách, práce s hasicím přístrojem apod. Ve spolupráci se zdravotnicí ze Záchranné služby Pardubice bylo připraveno i stanoviště první pomoci, kde děti prakticky předvedly resuscitaci na tzv. andule.

„Děti nás nejednou překvapily. Například u první pomoci se opravdu snažily a skutečně jim to šlo, ale třeba u střelby ze vzduchovky jsem se několikrát upřímně zasmál nad neskrývaným rozčarováním některých chlapců, že se netrefili, když přitom na počítačové válečné hře trefují úplně vše. Celkově ale musím říct, že se závod povedl. Děti se snažily a většina z nich dala do závodu plné nasazení,“ dodal šéf bohdanečských strážníků Pavel Řehoř.

Běžet tento závod se ale skutečně vyplatilo. Díky starostce lázeňského městečka Ivetě Šimkové mohli strážníci uvolnit zajímavou finanční částku na ceny. „Všichni členové vítězného družstva vyhráli například mimo jiné i mp3 přehrávače!,“ potvrdil Pavel Řehoř.