Celou akci odstartovala skupina My Chemical Romance Revival, která vyhrála talentovou soutěž. Do programu sice zasáhla nepřízeň počasí, ale to řadu fanoušků neodradilo – a to zejména ve chvíli, kdy to na pódiu rozjela oblíbená ska kapela Sto zvířat. Její hravé písničky roztančily většinu publika.

Velkým zážitkem bylo vystoupení skupiny Arakain, k níž se přidala i Lucie Bílá. Právě s touto kapelou začínala svou kariéru a čas od času si spolu zahrají i dnes. A vždy to stojí za to. Na zpěvačce je vidět, jak si návrat k rockovým kořenům užívá – a spolu s ní si ho užívají i fanoušci. Při Zimní královně, společném duetu Lucie Bílé s Janem Toužimským kdekomu běhal mráz po zádech. „Lásky moje, moc jsme se na vás těšili, ale čas běží,“ hlásila ke konci vystoupení Bílá.

Ilustrační snímek.
Památky i podnikatelé získají evropské dotace

Elektrizující atmosféru tradičně navodila i Anna K. se svými hlubokými písněmi.

V sobotu zahrály například kapely No Name, Wohnout, Mirai či Dymytry, nechyběl ani legendární Visací zámek se svou Známkou punku.

Skupina Jelen si na své vystoupení pozvala jako hosta Michaelu Tučnou, dceru známého country zpěváka. „Michal Tučný nás ve svých písních nechal pocítit svobodu, která tu v té době nebyla,“ poznamenal frontman Jindra Polák.

Velká show

Největším tahákem byla pro značnou část návštěvníků kapela Kryštof. Ta předvedla velkou show, na jejímž začátku však v publiku omdlela žena. „Paní omdlela, když nás viděla. To se nám stává,“ snažil se zpěvák Richard Krajčo odlehčit situaci a ženu pak alespoň pohledem doprovodil do zákulisí. Nemohly chybět hity jako Inzerát, Srdcebeat nebo Cosmoshop, zpravidla podpořené mnohohlasým sborem fanoušků. Za tónů písně Ty a já se pak Krajčo projel nad hlavami diváků na kole a areálem se nesla pozitivní nálada.

Festival se povedl i po organizační stránce, velkým plusem je zavedení vratných kelímků. Snížila se tak spotřeba plastů a návštěvníci se ani ke konci akce nemuseli brodit nepořádkem. Areálu by však slušelo víc stánků s pitím. Hlavně v sobotu byly fronty na několik desítek minut, což při vysokých teplotách opravdu není nic příjemného. Je škoda, že taková věc pak může řadě lidí zkazit dojem z festivalu. Jinak se totiž Hrady CZ opět vydařily.

Nehoda u Starých Čivic, 19.7.2019
Záchranáři měli rušný pátek, absolvovali téměř 150 zásahů