Havárii vodovodního potrubí tak řešili pracovníci Vodovodů a kanalizací Pardubice (VaK) i v areálu bývalé Prokopky.
Ačkoliv je továrna odpojena od energií, vodovodní potrubí pod jejími pozemky leží stále. A právě v jedné z podzemních šachet došlo někdy v minulých dnech k závadě, kvůli které unikly stovky litrů pitné vody. Na havárii přišli strážníci pardubické městské policie, kteří v opuštěném objektu pravidelně kontrolují zde se zdržující bezdomovce.

„Do areálu sice už dlouho žádná voda neproudí, jenže staré vodovodní přípojky z centrálního rozvodu vody vedou jak ze strany Palackého ulice, tak ze sídliště Závodu míru a zaslepeny jsou právě až zde pod areálem. A právě zde před jedním z uzavřených míst došlo zřejmě vlivem mrazu k prasknutí potrubí,“ uvedli pracovníci VaKu, kteří závadu přijeli odstranit.

Unikající voda naplnila vybetonovanou šachtu a kvůli opravě se musela voda nejprve odčerpat.

„Je to šachta, kde byl původně umístěn jeden z vodoměrů, ten je od uzavření podniku samozřejmě pryč. Pitnou vodu, která za tu dobu z praskliny vytekla, nikdo z odběratelů platit nebude. Šlo o normální havárii, která je v těchto dnech očekávatelná,“ prohlásili dělníci.

Podobná havárie se stala i v noci na úterý, kdy na křižovatce ulic Dašická a Na Drážce voda vytékala a mrzla přímo na vozovce.