„Své" si užívají i obyvatelé podél objízdných tras. Kolony způsobují  problémy na místech, kde by je jindy nikdo nečekal. Například ve chvíli, kdy špička kulminuje, je v Polabinách vyjet z vedlejší ulice Mladých na Bělehradskou směrem ke světelné křižovatce u univerzity prakticky nemožné.

Obyvatelé Bělehradské také vnímají zvýšený hluk, který produkuje více aut pod jejich okny. „Už je to tak, že odpoledne zavírám balkon, abych slyšel televizi," postěžoval si jeden z nájemníků.
Ukončená rekonstrukce prvního úseku ale nadělala zmatky i v objížďce – spousta řidičů se totiž naučila první objízdnou trasu. Jenže nyní je uzavřen úsek mezi kruhovými objezdy u Intersparu a Trnovou.

Klesají tržby

Kdo tuto uzavírku pocítil významně, je obchodní dům Interspar. Rekonstruovaná silnice je totiž jediná příjezdová cesta, kterou se k obchodnímu domu dá dostat.
„První tři dny potom, co se začalo pracovat na druhém úseku, nám zákazníci říkali, že jsou zmateni, protože se k nám jede z druhé strany Polabin," uvedl Zdeněk Vavříček, ředitel Intersparu Pardubice. „Začátek a průběh prací na silnici jsme pocítili i na tržbách. V průměru jsme teď s tržbami o deset procent níž," podotkl Zdeněk Vavříček.