Filmové plátno na břehu Labe už má své místo jisté nejméně na pět let. Město vyšlo organizátorům vstříc. "Podařilo se nám s odborem majetku a investic města Pardubice dojednat a podepsat smlouvu na pronájem prostoru pro letní kino na deset let, tedy pronájem na pět let s pětiletou opcí," říká Leoš Kvapil, předseda akciové společnosti Pardubický pivovar a současně předseda spolku Pardubice zelená brána Polabí. Ten stojí za pardubickým letním kinem. Podpis dohody formálně stvrdil informaci, kterou jsme přinesli v září: Letní kino už se po Pardubicích nebude stěhovat a zůstane na stávajícím místě po dobu nejméně pěti let. Bez nutnosti mobility se zároveň i otevírá cesta pro komfortnější zázemí pro diváky.

Louka na pravém břehu Labe za mostem Pavla Wonky je pro organizátory ideální. Leží zcela v přírodním prostředí a přesto je na dosah samého centra města s parkovištěm, sítí zastávek MHD. Za letošní léto jej dle organizátorů navštívilo až padesát tisíc lidí. Kino přitom promítá zdarma a to už od roku 2006.

"Je to úžasné místo, po setmění navozující dojem lesní mýtiny, desítky kilometrů vzdálené od civilizace. Místo s neuvěřitelnou atmosférou harmonicky splývající s přírodou. Místo, které může městu celá naše země závidět,“ říká zakladatel kina Jan Motyčka.

Pardubický zámek
Pardubický zámek se promění ve staveniště