Pardubicko:

73. ročník závodu o Zlatou přilbu přilákal do Pardubic spoustu fanoušků ploché dráhy. Nadšenci si užili již tradičně krásnou podívanou. První říjnový víkend lákal nejen svým počasím, ale především legendárním závodem. 

Po tříbodové výhře v Liberci hokejisté pardubického Dynama udolali i kladenské Rytíře, ale až po samostatných nájezdech.

Živanický tým zcela zaskočil klub, kterému se přezdívá klokani. A už tak skákající klokani jako by si s sebou vzali do vaku péra… ŽIVANICE - BOHEMIANS B 0:4. A k tomu magnet, který nepřitáhl žádný tým k vítězství. Utkání vedoucí celku I. A třídy Lázní Bohdaneč se druhým v pořadí, kterými byli fotbalisté Libišan skončilo dělbou bodů. 

Svitavsko:

Vítr a slunečno. Ideální podmínky pro pouštění draka. V Poříčí u Litomyšle se konala drakiáda. Draci se vznášeli opravdu vysoko a byla to krásná podívaná, i když někomu drak uletěl nebo skončil ve stromě.

Otevřené památky, zajímavé akce. Litomyšl žila celý víkend ArchiMyšlí, tedy Světovým dnem architektury. V sobotu se v domě U Rytířů uskutečnil hravý workshop pro rodiny s děti na téma Navrhněte si svoje město!

Orlicko:

Fotoreportáž z Bučiny. Jen těžko bychom v Pardubickém kraji hledali člověka, který se nikdy nesetkal s pětisetgramovým bílým pytlíkem s popiskem Bučinské zelí. To pochází právě z obce Bučina a stojí za ním rodina Meclova, která dodnes nepoužívá žádné moderní technologie a stovky tun kysaného zelí každoročně poctivě šlapou všichni členové rodiny. V říjnových dnech si do Bučiny u Vysokého Mýta mohou zajet také zájemci o krouhané zelí.

Dobříkov u Chocně má nové víceučelové hřiště. Investici za čtyři miliony korun místní v sobotu společně oslavili. 

Chrudimsko:

Smím prosit? Slatiňanská taneční jsou v plném běhu. Najděte se na fotografiích