„Zkušební provoz provádíme v našem sídle – Dukle vozovně. Do 15. srpna by se měla objevit před hlavním vlakovým nádražím – tam, kde je nyní umístěna vitrína s jízdními řády,“ řekl ředitel pardubického dopravního podniku Tomáš Pelikán, podle něhož ani klasické jízdní řády z tohoto prostoru nezmizí.

„Budou se nacházet pod digitální informační tabulí, která bude kromě označení linky obsahovat i její směr a číslo nástupiště, na které přijede. Tabule totiž bude zobrazovat údaje ze tří stanovišť – prostoru před nádražní budovou, zastávky v její blízkosti, která je nyní určena většině autobusových linek, i protější stanice Hlavní nádraží, Hypernova (bývalý lihovar),“ informoval náš Deník Tomáš Pelikán.

„Momentálně pracujeme také na tom, aby se na informační tabuli objevil též reálný čas odjezdu vozidla, který by zohledňoval i případné zpoždění,“ uvedl ředitel dopravního podniku, podle něhož celkové náklady na novou digitální informační tabuli činí kolem 400 tisíc korun.

"Pokud se toto zařízení osvědčí, chtěli bychom instalovat další na větší přepravní uzly, jako je například Masarykovo náměstí či náměstí Republiky. V trochu jiné podobě by se mohla objevit i v nákupních centrech,“ prozradil.