Město nechalo podchod, který vlastní, uzavřít kvůli tomu, že je v havarijním stavu. Podnikatel měl nájemní smlouvu na prostory do roku 2018, město ale do oprav neinvestovalo. „Žaloba je podaná asi půl roku, čekám, až mě můj právník vyrozumí. Jde o 7,7 milionu korun, o oprávněnosti rozhodne nezávislý soud. S městem nebyla žádná dohoda," řekl Reindl.

Vedení města zatím informace o žalobě nemá. Radnice si nechala zpracovat vlastní posudek, který měl zhodnotit výši odstupného, vyzněl na mnohem nižší částku, než Reindl požaduje.

„Musí to k soudu, jiná varianta ani není přípustná," řekla náměstkyně primátora Helena Dvořáčková (ANO). Město v minulosti nabízelo podnikateli půjčku jeden milion korun, která měla sloužit například pro vyplacení mezd zaměstnancům nebo na úhradu nákladů spojených s vyklizením restaurace. To však Reindl odmítl. Restauraci podnikatel provozoval od roku 1993. Nájemce upozorňoval na špatný stav podchodu už v předchozích letech, což radnice uznala, opravy by však podle ní byly příliš nákladné.