Před necelým rokem přišli zakladatelé projektu Fixatio s myšlenkou jednoduché aplikace, jež postupně umožnila prvním zákazníkům efektivně řídit práci techniků, opravářů a dalších odborníků v terénu.

„Máme chuť a nápady, jak projekt s menší nebo větší mírou změn dál rozvíjet tak, aby přerostl v mnohem větší řešení s globálním dosahem. A právě s tím nám pomůže P-PINK,“ uvedl Martin Ryšavý, jeden ze zakladatelů projektu.

Aplikaci nyní testuje Univerzita Pardubice, univerzita v Plzni a několik dalších firem. S dalším vývojem aplikace pomůže právě PINKubační program, který umožňuje startupům pod odborným vedením ověřit a doladit podnikatelský nápad, založit firmu, vybudovat první verzi produktu a získat první platící zákazníky.

„Fixatio jsme přijali do PINKubačního programu zejména díky pozitivnímu dopadu projektu na území Pardubického kraje, inovativnímu nápadu, unikátnímu know-how a zpracování projektu. Je to zajímavý projekt s opravdovým potenciálem a už se těším až začne naše spolupráce,“ uvedl ředitel P-PINK Richard Červenka.

Kristina Křivková