„V každém okrese postoupí projekt s největším počtem hlasů do finále, kde jej bude prezentovat donátorům a žádat o finanční, materiální nebo jinou podporu," sděluje PR manažer pořádající Koalice nevládek Pardubicka Michal Chlumský.

Smyslem burzy je spojování světů neziskovek, firem a veřejné správy, zapojena je však do ní prostřednictvím hlasování i veřejnost.

„Hlasovat pro přihlášené projekty v okresech Pardubice a Chrudim je možné od 14. do 21. dubna do 12:00 hodin. Věříme, že veřejnost této možnosti využije a touto jednoduchou cestou podpoří svou oblíbenou neziskovku nebo projekt, který ji svou prospěšností zaujme nejvíce," vyzývá ředitelka pardubické školy Svítání, senátorka Miluše Horská, která je zároveň i místopředsedkyní Koalice nevládek Pardubicka.

Další projekty neziskovek, které se budou prezentovat na finále Burzy filantropie, budou v interním hlasování vybírat také donátoři ze zapojených firem a veřejné správy.

Jedním z pravidelných donátorů Burzy filantropie je také Pavel Šotola, radní Pardubického kraje zodpovědný za sociální péči a neziskový sektor. „S novým ročníkem burzy se opět těším na nové a zajímavé projekty neziskových organizací. Dokáží velmi dobře identifikovat bolavá místa a problémy regionu a ty poté řeší svými projekty. Pomáhají tak vlastně všem. Prostřednictvím hlasování má proto každý šanci ovlivnit život v našem kraji," zamýšlí se krajský radní Pavel Šotola.

Samotná Burza filantropie se na Pardubicku koná 15. června. „I na toto finále je veřejnost srdečně zvána. Právě zde totiž může svým potleskem opět vyjádřit přízeň své neziskovce nebo projektu a napovědět tak přítomným donátorům při jejich rozhodování o podpoře," uzavírá Michal Chlumský.