„Snažíme se vytvořit kulturní, společenský a zábavný program pro veřejnost, který vlastně směřuje k vyvrcholení, kterým je Velká pardubická“, řekl pro Deník Jan Nadrchal, primátor města Pardubic.

Lidé se mohou těšit na atraktivní podívanou v ulicích města, ale i například v prostorách Pernštýnského náměstí, kde se vystřídá celá řada hudebních interpretů. O páteční zahájení programu se postaralo například vystoupení PM Stars Pardubice, TJ Sokol Pardubice, ale i Patrola Šlapeto či Petra Černocká. Návštěvníci se mohou těšit i na řadu dalších hudebních vystoupení, ale i výstavu historických vozidel VK Pardubice, spanilou jízdu městem – Oldtimer Corso, průvod včelařů, koňský program – HORSE SHOW a spoustu dalšího.

V Lázních Bohdanči instalovali první kamery.
Lázně Bohdaneč si posvítí na výtržníky. Ve městě instalují první kamery

Pernštýnské tržiště nabídne řemeslné či prodejní stánky, kde si na své přijdou milovníci jídla a pití, ale i zájemci o řemeslné výrobky. Tržiště nabízí hned několik stánků s občerstvením, kde mohou návštěvníci ochutnat klasické či staročeské speciality od tradičních výrobců.

Nebude chybět ani běh pořádaný Univerzitou Pardubice, nebo řada dětských aktivit. Ti nejmenší se mohou těšit například na vystoupení Pigy a Lily show s Mišugem, šaškování s Kevinem, ale i výuku šermu s názornou ukázkou či na vystoupení Alchymisty Bavora Rodovského a Lucie Čudové s koněm.

Doprovodný program bude i na dostihovém závodišti, kde proběhne prestižní dostih pro klisny

Westminster Ceny zimní královny, ale i na pardubickém zámku či Přihrádku, kam dorazili čeští a moravští vinaři a kde si na své přijdou i děti, jelikož právě zde mohou ve stylu Hobby horsing projevit své tvůrčí schopnosti a využít omalovánek s koňskou tematikou.

Pardubická radnice chystá úpravy přechodu pro chodce v ulici Na Drážce.
Rizikový přechod v Pardubicích, kde bylo nedávno sraženo dítě, čekají změny

Pozadu nezůstane ani železniční muzeum v Rosicích nad Labem, kde proběhnou jízdy historických trolejbusů, motoráčků, a zároveň dojde i k otevření historického železničního muzea.

Městské podzimní slavnosti budou probíhat ještě celou sobotu, a to až do večerních hodin. Milovníci koní se mohou těšit i na nedělní dostihové závody, při kterých se poběží slavný závod 133. Velká pardubická.