Mistrovskou trofej totiž hokejový klub v závěru tohoto týdnu musí vrátit.

Příprava k dekoraci

„Ve čtvrtek 28. března 2013 bude mistrovský pohár naposledy k vidění na této výstavě. Poté jej převezeme do Prahy, aby byl připraven pro dekorování nového mistra," řekl marketingový manažer HC ČSOB Pojišťovna Pardubice Jan Kratochvíl.
Na výstavě však stále zůstává pohár z dob československé federace. „Získali jsme jej zhruba před měsícem a bude zde k vidění až do konce výstavy," dodal Jan Kratochvíl. Oproti té současné není sice tato trofej tolik známá, je menší, ale nad svou hlavu ji každopádně zvedl v roce 1989 v Trenčíně Otakar Janecký, coby kapitán tehdejších mistrů.

Během uplynulého týdne dorazil na pardubický zámek návštěvník s pořadovým číslem pět tisíc.
„Obrovský zájem o výstavu panoval během uplynulého víkendu, číslo se šplhá na šest tisíc. Stále zvyšující se zájem nám dělá pochopitelně radost," prohlásil klubový historik Milan Černický, který je zároveň spoluautorem této unikátní výstavy.
Na výstavě „90 let hokeje v Pardubicích" návštěvníci naleznou zajímavé předměty z historie pardubického hokeje od založení klubu LTC Pardubice v roce 1923 až po současnost. V audiovizuální místnosti Dominik Hašek s Vladimírem Martincem provedou bohatou historií pardubického hokeje a seznámí s jeho nejvýraznějšími osobnostmi v zajímavém, téměř půlhodinovém klipu.

Až do konce dubna

Výstava „90 let hokeje v Pardubicích" je na zdejším zámku otevřena každý den kromě pondělí vždy od deseti do osmnácti hodin a potrvá až do neděle 28. dubna.