Zdobí ji věrná replika trofeje, která za pár dní poputuje vítězi finálového duelu Pardubice – Brno.

Myšlenka se zrodila v den posledního semifinálového zápasu s Libercem a replika přinesla hráčům štěstí hned v prvním zápase.
„Začali jsme shánět rozměry originálního poháru. Hokejový klub má kopii, kterou nás nechali přeměřit. Den po zápase jsme nakoupili materiál a druhý den začali tvořit,“ tvrdí jeden z autorů fanouškovské repliky Jakub Krátký. Inspirace přišla z repliky, kterou na mistrovství světa vozí fanoušci národního týmu.

Sádra, květináče…

„Spolu s kamarádem Honzou Voráčkem jsme na poháru pracovali tři dny. Celý je složený z několika kusů. Základna je z polystyrenu vyplněného asi šesti kily sádry a dřevěné tapety,“ popisuje základní stavební kámen poháru Jakub Krátký. Nad „dřevěnou“ částí následuje samotné tělo poháru.

„To je vyrobené ze dvou na sobě posazených květináčů a odpadkového koše. Na vrchu je víko z polystyrenu a tmele. Ucha jsou z topenářských trubek. Vrcholem byla práce se zlatým sprejem a pak leštit a leštit,“ říká výrobní tajemství poháru Jakub Krátký.
„Pohár teď bude na Jižní tribuně. Klidně jej na oslavy zapůjčíme i na led, kdyby se hokejisté o ten vyhraný přetahovali. Nebo jej zapůjčíme jako náhradu, kdyby se tomu pravému zase přihodila záhadná nehoda,“ směje se.