Tradiční jarmark lidových řemesel a umělecké tvořivosti začne v sobotu na pódiu na návsi v 10 hodin, kdy přijede kníže Václav s družinou. Kromě pódia na návsi najdou návštěvníci zábavu i na pódiu u zvoničky, kde vystoupí s dětským programem Inka Rybářová, vystoupí muzikálový zpěvák Jaroslav Parči, advokát Ivo Jahelky a hradecká Zelená sedma. Na návsi zahrají český zpěvák a hudební skladatel David Deyl, zpěvačky Miluška Voborníková a Věra Martinová se skupinou. Pop-rockové návštěvníky jistě potěší vystoupení chlumecké kapely Natřije.

Jedním z cílů události je zároveň sblížit Pardubický a Královéhradecký kraj, k čemuž má Pohřebačka výhodnou polohu. Na půl cesty se tak ve 13 hodin setkají královéhradecký hejtman Jiří Štěpán a pardubický vicehejtman Roman Línek.

Patronát nad jarmarkem, který každoročně navštěvuje na tři tisíce lidí, letos drží bývalý olympionik Imrich Bugár. Po celou dobu akce je návštěvníkům k dispozici rozsáhlé tržiště s nejrůznějším sortimentem zboží, občerstvení, atrakce pro děti a ukázky lidových řemesel a umělecké tvořivosti. Program budou slovem provázet bývalý rozhlasový redaktor Radek Šejvl, zpěvák Nathaniel Filip a první dáma české politické satiry Zuzana Bubílková.