Pátrání po těhotné ženě v pondělí spustili záchranáři v okolí Holic. Pětačtyřicetiletá žena odešla z domova kolem třinácté hodiny. Navíc byla obava, že se žena pokusí sáhnout si na život, neboť tak učinila již v minulosti. Dotyčná navíc byla v sedmém měsíci těhotenství a tak bylo třeba jednat co nejrychleji.

"Policisté provedli šetření v okruhu nejbližší rodiny a známých, u ošetřující lékařky, ve zdravotnických zařízeních v Chrudimi, Pardubicích, v Hradci Králové a v Rychnově nad Kněžnou ve snaze získat co nejpřesnější informace o tom, kde by se hledaná mohla nacházet," uvedla mluvčí pardubické policie Andrea Muzikantová. Jenže tohle pátrání k ničemu nevedlo. Mezitím se začal lokalizovat i mobilní telefon pohřešované ženy. Ten ukázal pouze na oblast asi padesáti kilometrů v okolí Vysokého Chvojna, kde se žena pohybovala předešlý den. Jenže tato jediná stopa bylo vše, co policisté měli.

V 17:00 hodin proto povolali na pomoc dostupné policisty z Chrudimi a Pardubic, psovody, ale také profesionální a dobrovolné hasiče z okolí, kteří měli propátrat značnou plochu terénu. Nepřálo tomu ani počasí - nízké teploty, padající soumrak a řada přeháněk hrály proti záchranářům. Přesto měli policisté při plánování pátrání v terénu dobrý odhad podepřený zřejmě i andělem strážným. V širokém okruhu, v lese za tmy, mimo cesty se jim podařilo nasměrovat rojnici tak, že ženu našli ukrytou a schoulenou v křoví pod stromem.

"Ta sice se zachránci nekomunikovala, byla zjevně podchlazená a s poraněním ruky. Byla ale předána zdravotníkům a zdravotnickou záchrannou službou převezena do nemocnice," uvedla Andrea Muzikantová.