Letošní, už šestý ročník se koná ve třetím patře AFI Paláce, konkrétně v jeho kongresovém centru.

Turnaj zajímá hlavně muže

V loňském roce se turnaje účastnilo více než 1300 hráčů z dvaadvaceti zemí světa a letos organizátoři očekávají účast ještě vyšší. Odhady předpovídají kolem 2000 hráčů a 3000 návštěvníků celého turnaje. Většinu z nich tvoří muži.

Jako už tradičně přijede hodně hráčů ze Slovenska a Polska. Letos se však očekává také hojná účast z Rakouska, Německa či Francie. Samozřejmostí jsou i největší osobnosti poker scény z České republiky a Slovenska.

Kromě karet i fotbal nebo bowling

Na deset dní trvajícím festivalu se odehraje asi dvacet turnajů na pětapadesáti stolech. Nejdražší hrou festivalu bude pak turnaj Masters. Ten se uskuteční jako třídenní s předpokládaným prize-poolem (což jsou peníze vybrané na startovném v turnaji, ze kterého se rozdělují výhry hráčům) přesahujícím tři miliony korun.

Festival populární hazardní karetní hry počítá i s dalšími doprovodnými akcemi. Těmi jsou například fotbalový, bowlingový nebo tenisový turnaj či festivalová párty v pardubickém klubu Gimlet.

V pátek 3. srpna pak přijde na řadu také VIP charity poker event.
Na Poker festival Pardubice 2012 bylo možné se registrovat už od začátku června. Na informačním centru festivalu to pak lze denně od jeho dnešního otevření. (skr)