Tam totiž ODS získala nadpoloviční většinu hlasů – 56,60%. Starostou tak velmi pravděpodobně zůstane její lídr Petr Tupec.

„Ano, jsem adeptem na starostu za ODS a udělám všechno pro to, abych se jím také stal. Ale stát se může cokoliv, mohu dnes nebo zítra vystupovat z auta nebo přecházet silnici a může mě porazit jiný vůz, takže nic není jasné," řekl včera s trochou nadsázky Petr Tupec, podle kterého zatím v Horním Jelení k jednání o případné koalici nedošlo.

„Samozřejmě chci se všemi zvolenými zastupiteli promluvit, ale jelikož se do zastupitelstva dostala pouze tři nová jména a zbytek zůstává stejný, nemyslím si, že by měl nastat závažný problém," dodal současný starosta.
A kdo bude místostarostou a kdo zasedne v radě města?

„Máme vytipovaného člověka, ale jelikož jsem ještě s nikým nemluvil, nebudu toto jméno zveřejňovat. Nebylo by vhodné, aby se mí kolegové jméno dozvěděli dříve z médií, než jim ho sdělím já sám. To samé se týká i složení rady," poznamenal Petr Tupec.

A jestli pro něj bylo povolební vyjednávání jednodušší po takovém úspěchu? „Teprve se chystám na schůzku se zástupci Východočechů, kteří získali 26,23 procent, a Nezávislých. Jediný, s kým jsem zatím mluvil, byla zástupkyně Komunistické strany Čech a Moravy Dana Horáčková. Blíže se k našemu rozhovoru nechci vyjadřovat," uvedl současný starosta Horního Jelení, který zřejmě bude město vést další čtyři roky.