Čtvrtek večer měl pro policisty pracovní náplň v podobě kontrol dodržování zákazu podávání alkoholických nápojů mladistvým.

Tři pod vlivem

Akcí podobného typu policisté o prázdninách provedli více. Ačkoliv by se čtvrteční večer pro kontroly hospod nemusel zdát úplně optimálním termínem, není to tak úplně pravdou. „Jsou prázdniny, takže klasický týdenní rozvrh, že se pije v pátek tak úplně neplatí a například minulý týden byl čtvrtek pro nás rušnější než potom pátek,“ konstatoval jeden z policistů.

„Muži zákona se ve večerních hodinách vypravili do několika podniků v centru města. Během celé akce policisté zkontrolovali několik desítek osob, z toho celkem tři osoby mladší osmnácti let (17, 16 a 16 let), kterým měla třiadvacetiletá servírka podat alkohol v podobě desetistupňových piv,“ uvedla k akci mluvčí pardubické policie Markéta Janovská.

Policisté kolem deváté hodiny vyrazili například do mezi mládeží populární Štrossovy ulice. Zjistili, že personál podal alkohol mladistvým.

„Mladá žena se ke svému protiprávnímu jednání policistům na místě doznala. Dopustila se přestupku na úseku ochrany před alkoholismem a jinými toxikomaniemi. Věc byla policisty předána příslušnému správnímu orgánu k vyřízení,“ doplnila Markéta Janovská.