Policisté z oddělení hlídkové služby se rozhodli v pondělí krátce po osmé hodině večer zkontrolovat řidiče vozidla Škoda Superb v centru Pardubic. Řidič však nereagoval na výzvy k zastavení a začal s vozidlem ujíždět. „Ve městě svojí bezohlednou jízdou ohrožoval ostatní účastníky provozu, několikrát projel křižovatky na červenou, jezdil po silnici zprava doleva a chvílemi jeho rychlost dosahovala až 170 kilometrů v hodině," uvedla mluvčí policie Pardubického kraje Markéta Janovská.

Do jeho pronásledování se postupně zapojilo několik policejních aut. Superb vyjel z Pardubic a zamířil směrem na Dašice. Při průjezdu obcí Zminný řidič nezvládl v pravotočivé zatáčce předjížděcí manévr a havaroval do příkopu.

Začala uzavírka Poděbradské ulice v Pardubicích
Dopravní problémy v Pardubicích. Začala částečná uzavírka Poděbradské ulice

Policisté řidiče za pomoci donucovacích prostředků zajistili. Dechová zkouška na alkohol byla negativní, ale test i odběr biologického materiálu ke zjištění přítomnosti návykových látek 32letý muž odmítl.

Muž má platný zákaz řízení motorových vozidel. „Událost v tuto chvíli šetříme jako podezření z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Po provedených úkonech byl řidič ze zajištění propuštěn," dodala Markéta Janovská.

Nehoda v Semtíně.
Auto v Semtíně skončilo zapíchnuté pod mostkem. Řidič zmizel