Za volantem seděla 49letá žena, z které byl celkem jasně cítit alkohol. Nejdříve požití alkoholu před jízdou tajila, ale dlouho jí to nevydrželo. Pozitivní dechová zkouška potvrdila hodnotu 2,07 promile alkoholu.

I další opilý řidič na sebe policisty vyloženě upozornil

Opilý řidič vjel policistům přímo do rány
VIDEO: Vjel přímo do rány. Opilý řidič omezil svou jízdou policisty

Obhlídkou vozu policisté zjistili, že kromě předního kola je poškozená i jeho přední část. Důvod se záhy ukázal:

„Řidička se přiznala, že v Kotkově ulici způsobila dopravní nehodu a z místa ujela. I tam se totiž neudržela v jízdním pruhu, měla najet přes vyvýšený obrubník na travnatou část a při návratu zpět přejela šíři vozovky k levému okraji, kde narazila do zaparkovaného vozidla zn. Opel Astra. Šetřením se ukázalo, že vlivem nárazu došlo ještě k poškození druhého, za ním stojícího vozidla zn. Škoda Octavia. Škoda na obou zaparkovaných vozidlech byla odhadnuta na 25 tisíc korun,“ popsala mluvčí policistů Andrea Muzikantová.

Policisté řidičce na místě zadrželi řidičský průkaz a celý případ předali k řešení na oddělení dopravních nehod. Žena je podezřelá ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky a hrozí jí trest odnětí svobody od 6 měsíců až na tři léta, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

Mohlo by vás zajímat: Přeplněná pardubická věznice hledá nové zaměstnance. Počet vězňů stále stoupá

Zdroj: Vězeňská služba ČR