Prezident Petr Pavel navštíví Pardubický kraj v úterý a ve středu. Při své cestě regionem se zastaví v Pardubicích, Heřmanově Městci, Vysokém Mýtě, Králíkách nebo v Žamberku. Jestli po atentátu na Slovensku dojde ke změnám v ochraně hlavy státu, nechce policie ani Kancelář prezidenta republiky komentovat.

„Bezpečnostní opatření má na starosti policie,“ odkázal Vojtěch Šeliga, mluvčí Kanceláře prezidenta republiky na policii. Ta je však z pochopitelných důvodů na popis opatření skoupá.

„Co se týká samotného bezpečnostního opatření policie při návštěvě prezidenta republiky v Pardubickém kraji, naše ředitelství spolupracuje s útvarem pro ochranu prezidenta. Nicméně žádné konkrétní opatření ani počty sil a prostředků nebudeme z taktických důvodů blíže komentovat,“ sdělila policejní mluvčí Markéta Janovská.

Policie už ve středu večer na síti X upozornila, že vyhodnocuje případná rizika a těm přizpůsobují veškerá opatření ve vztahu k chráněným osobám a objektům. Policisté sledují také diskuze a příspěvky v on-line prostoru.

Prezident Petr Pavel míří do Pardubického kraje. | Video: Deník