"Vzhledem k probíhajícímu vyšetřování nejsem oprávněn sdělit jakékoliv informace," vzkázal Deníku náměstek primátora Petr Kvaš (ODS), který je za dopravu ve městě odpovědný. 

Trestní řízení je podle informací České televize vedeno pro podezření ze spáchání přečinu zjednání výhody při zadání veřejné zakázky, při veřejné soutěži a veřejné dražbě a přečinu zneužití pravomoci úřední osoby. V současné době je podezřelá jedna osoba.

Kriminalisté podle České televize zasahovali ve dvou kancelářích odboru dopravy, u jeho vedoucího a ekonomky. Zajistili počítače a dokumenty, měli se zajímat o zakázky malého rozsahu. "V jejich hledáčku byl odbor dlouhodobě. Škoda může být v milionech korun," uvedla Česká televize.

"Mohu jen potvrdit, že jsme tam prováděli úkony v trestním řízení,“ řekla policejní mluvčí Markéta Janovská. O mnoho sdílnější nebyl ani mluvčí radnice Radim Jelínek, který pouze potvrdil informaci o zásahu policie.

Problémy jsou i na radnici městského obvodu Pardubice I:

Interní audit, mimořádné zasedání, tajná volba i dívčí válka. Na Městském obvodu Pardubice I to vře. Zastupitel Filip Sedlák na středečním mimořádném zasedání zastupitelstva obvodu inicioval hlasování o odvolání starostky Aleny Stehnové.
Audit, tajné hlasování i dívčí válka. Na městském obvodu Pardubice I to vře

Bližší informace zatím schází i pardubickým politikům, kteří právě ve čtvrtek odpoledne měli zasedání zastupitelstva. "Nevím o tom vůbec nic, chytil jsem to z České televize. Na věc byl vznesen i dotaz na dnešním zastupitelstvu. V roli řadového zastupitele ale zatím nemám více informací," uvedl zastupitel a poslanec Martin Kolovratník (ANO).

"Zatím nevíme nic, vedení města nám prý prozatím další informace nemůže podat," potvrdila opoziční zastupitelka Ivana Böhmová (Piráti).

Odboru dopravy na magistrátu šéfuje Vladimír Bakajsa. Ten je do konce ledna mimo kancelář. Na dotazy novinářů prozatím odmítá odpovídat.

Jeho zástupce Martin Moravec se k věci odmítl vyjádřit. "Nemám k tomu pověření a nemám ani informace," řekl Deníku.