Pardubické závodiště se zapojilo do 10. ročníku dobrovolnické akce Ukliďme Česko. Krátce před začátkem letošní dostihové sezóny zaměstnanci Dostihového spolku společně s dobrovolníky uklidí okolí závodiště, které je už od roku 1874 domovem Velké pardubické.

Sobota 1. dubna je hlavní jarní úklidový den jubilejního ročníku zmiňované akce. Zúčastnit se jej může prakticky kdokoliv. V případě dostihového závodiště stačí přijít v sobotu v 10 hodin k hlavní bráně areálu. „Uklízet se bude podél plotů závodiště po celé ulici Pražská a v přilehlém lesíku v prostoru od železniční zastávky až k vstupní bráně do závodiště. Na místě bude koordinátor akce, který dobrovolníky po vzájemné domluvě rozdělí do určených sektorů. Přijít mohou i neregistrovaní dobrovolníci," uvedla tisková mluvčí Dostihového spolku Kateřina Anna Nohavová.

Odměnou dobrovolníkům bude komentovaná prohlídka dostihové dráhy s jejím správcem, a to po skončení úklidové akce. Průvodce je zavede mimo jiné k nejznámějším překážkám kurzu Velké pardubické, připomene historii nejstaršího dostihu kontinentální Evropy a možná prozradí i detaily ze zákulisí dostihů na pardubickém závodišti.

Více o projektu Ukliďme Česko najdete na stránkách www.uklidmecesko.cz, přímo o akci na závodišti čtěte ZDE