Pořadatel slavné Velké pardubické, nejtěžšího dostihu na evropském kontinentu, mění své vedení.
Valná hromada pardubického Dostihového spolku, který je provozovatelem zdejšího závodiště a kde se koná kromě dostihů i řada kulturních a společenských akcí, jmenovala šéfem představenstva Richarda Benýška.

„Kellnerův muž"

Člověk, který je považován za blízkého spolupracovníka miliardáře Petra Kellnera, už v prosinci loňského roku získal od malých akcionářů přes 22 procent akcií Dostihového spolku prostřednictvím své firmy Bělecký mlýn.

Do té doby hájil v pardubické společnosti zájmy generálního partnera Velké pardubické – České pojišťovny.
V současné době je Richard Benýšek druhým největším akcionářem Dostihového spolku po městě Pardubice. To je stále držitelem většinového balíku akcií, a to 51 procent.
Richard Benýšek ve funkci předsedy představenstva Dostihového spolku nahradil pardubického veterináře Vladimíra Tlučhoře.
„Přiznám se, že jsem sám už chtěl na této pozici skončit. Domnívám se, že se nám podařilo Dostihový spolek vytáhnout z problémů, které měl. Teď už je na další garnituře, aby tuto organizaci posunula zase o další krok dopředu," prohlásil Vladimír Tlučhoř.

„Myslím, že je v pořádku, když o Dostihovém spolku budou rozhodovat nejvýznamnější akcionáři, tedy město a Richard Benýšek. Proto i změna ve vedení společnosti je podle mého názoru logická. Vychází ze změny vlastnické struktury organizace,"  podotkl pardubický veterinář.
Ten už sice nebude šéfem představenstva Dostihového spolku, ale v tomto orgánu zůstane dál jako  člen. „Budu pokračovat na projektech, které jsem pomáhal rozvíjet," dodal Vladimír Tlučhoř.

Nový ředitel

Valná hromada současně vybrala i nového ředitele Dostihového spolku. Tím bude Michael Skalický, který byl ředitelem Regionální rozvojové agentury Pardubického kraje.
Momentálně je předsedou představenstva společnosti Přístav Pardubice a v posledních letech šéfoval jedné z nejvýznamnějších neziskových organizací v Pardubickém kraji. Tou je pardubická obecně prospěšná společnost SKP- Centrum.

„Mám už asi takový dar vést organizace, které jsou potřeba stabilizovat. Musím se ale přiznat, že mě to baví," pousmál se Michael Skalický.
„Působení ve společnosti Přístav Pardubice je dlouhodobě mou srdeční záležitostí, ale není to post, který by se nedal s vedením Dostihového spolku skloubit. V organizaci SKP-Centrum už své aktivity začínám utlumovat. Mám pocit, že můj úkol zde byl již splněn. Proto bych chtěl v brzké době tuto pozici uvolnit," doplnil Michael Skalický.

Prostor pro rozvoj

„V Dostihovém spolku bych chtěl využít svých předchozích zkušeností s evropskými projekty i s veřejnými penězi. Jsem přesvědčen o tom, že  areál závodiště a aktivity v něm je možné ještě více rozvíjet," poznamenal nový ředitel Dostihového spolku.

„Dostihový sport v Pardubickém kraji, potažmo Velkou pardubickou, vnímám jako výjimečnou záležitost, která si zaslouží odpovídající renomé. I když je Dostihový spolek nastaven na správnou cestu dostat se ze všech komplikací, které v něm historicky vznikly, je nezbytné v jeho konsolidaci nadále pokračovat a zvyšovat jeho prestiž. To platí i v případě závodiště a Velké pardubické," vyjádřil se pro Deník Michael Skalický.

Ten na ředitelském postu nahradí Hanu Jeníkovou, která byla dosud pověřena řízením Dostihového spolku. Ta jej za své éry dokázala vyvést z insolvence a   zkonsolidovat.
„Michael Skalický vyhrál výběrové řízení. Domluvili jsme, že nastoupí 18. února," informoval média místopředseda představenstva Dostihového spolku a současně náměstek pardubické primátorky Jiří Rozinek (ČSSD).