Ve Valdštejnských zahradách pražského Senátu se uskutečnil již třetí benefiční koncert na podporu nepálských obyvatel, kteří se stále potýkají s následky ničivého dubnového zemětřesení.
První dva charitativní večery se odehrály v Pardubicích – v Domě hudby a ve Východočeském divadle.

Přes pět set lidí

„Do projektu se celkově zapojilo přes pět set lidí, kteří společnými silami pomáhali nejen finančně, ale také organizačně. Jsem ráda, že nezavřeli oči před problémy jiné země, hovoří o potřebě pomoci na veřejnosti a jsou ochotni projevit multikulturní solidaritu," prohlásila iniciátorka benefice, ředitelka pardubické Základní a Praktické školy Svítání, místopředsedkyně Senátu Parlamentu České republiky Miluše Horská.

Na problémy nepálských obyvatel poukazovali organizátoři prostřednictvím tematicky laděné projekce dokumentu cestovatele Oldřicha Bubáka s názvem „KORAKAILASH" zachycující autorovu duchovní pouť k tibetské hoře Kailash.
Snímek doprovázela citlivě zkomponovaná hudba Komorního orchestru Univerzity Hradec Králové.

„Nejvíce Nepálu pomůžete, když se o jeho problémy budete zajímat, navštívíte tuto krásnou duchovní zemi a budete se zde podílet na cestovním ruchu," vzkázal divákům Shiva Dhakal, ředitel královské horolezecko-trekingové společnosti Royal Mountain Travel, který se bude společně s Oldřichem Bubákem podílet na realizaci konkrétní pomoci v údolí Káthmandú.

Dolar na den

„Každá, byť jen sebemenší pomoc, je pro nepálské obyvatele, z nichž někteří mají náklady na den přibližně jeden dolar, velmi znatelná. Získané prostředky chceme věnovat konkrétním lidem, na obnovu školství a poničených obydlí. Všem přispěvatelům velice děkujeme," dodala Miluše Horská.