Ta ovšem nevzešla na zakázku z produkce žádného pivovaru. Muzikanti si jubilejního pěnivce uvařili sami.

Myšlenka vlastního piva se zrodila v hlavě klarinetisty Jana Poláka, který také se zpěvákem Miroslavem Schejbalem přiložili ruce k dílu.

„Společně jsme uvařili dvě stě padesát litrů piva, a protože mají Holice vazbu na Afriku, použili jsme jihoafrický chmel,“ řekl Vojtěch Kudrnáč, sládek chrudimského minipivovaru Filištín, v němž se pivo zrodilo. Půl kilogramu zmíněné přísady doplnil sládek chmelem českým. „Chmel jsme dávali za studena. Pivo si měsíc poleží, chutě obou chmelů se propojí a my jsme sami zvědaví na výsledek. Receptura je totiž originální a již nikdy se nebude opakovat,“ pokračoval Kudrnáč, který se domnívá, že právě jihoafrický chmel může chuti dodat ovocný akcent.

Chcete-li originální pivo ochutnat, máte možnost na pivních slavnostech v Holicích již tuto sobotu, začínají ve 14 hodin na prostranství u kulturního domu. Ptejte se po pivu, jehož název je nasnadě. „Jako poctu nejslavnějšímu holickému rodákovi Emilovi, ale i jeho hudebním jmenovcům Čeňkovi a Janovi, jsme pivo nazvali Holub,“ prozradil Jan Polák.

Lukáš Peška