"Poradny jsme požádali o pomoc se zabezpečením dětí zaměstnanců krajských nemocnic a zdravotnických zařízení hned po uzavření škol, abychom pomohli rodičům v nelehké situaci. Musím poděkovat ředitelům našich zařízení, jak se s danou situací vypořádali a zároveň se jim podařilo vyřešit i problém s nedostatkem ochranného materiálu tím, že ušili roušky nejen pro svou potřebu, ale také pro děti,“ sdělil radní pro oblast školství Bohumil Bernášek.

Otevřena jsou pracoviště v Ústí nad Orlicí, Svitavách, Litomyšli a Pardubicích. „Dopoledne pracujeme s dětmi na domácích úkolech a odpoledne si hrajeme. Někdy pracují děti ve skupinách a někdy dohromady. Všechny aktivity probíhají v rouškách a v případě potřeby máme pro děti ušité náhradní,“ shrnula ředitelka orlickoústecké poradny Petra Novotná s tím, že aktuálně hlídají dvacet dětí na třech pracovištích. „Ohlasy rodičů jsou pozitivní a činnost poraden je velmi prospěšná. Důležité také je, že se pracovníci připravují na běžný provoz, aby splnili rozpracované závazky vůči dětem, rodičům a školám," dodal Bohumil Bernášek.

V Chrudimi a v Pardubicích je kapacita obou zařízení 15 dětí. Zájem je však zatím minimální. Přesto jsou však podle ředitele poradny v Pardubicích Jiřího Knolla připraveni přijmout maximální počet dětí. V případě potřeby pomohou pracovníci speciální školy v Pardubicích.

Pedagogicko-psychologická poradna v Ústí nad Orlicí nabízí na svých webových stránkách užitečné odkazy, které by mohli pomoci rodičům, kteří se starají doma o děti. Více na https://www.pppuo.cz/podnety-pro-praci-s-detmi-1.

HC Dynamo Pardubice - HC Sparta Praha
Šejba: V Pardubicích šel hokej do kytek