Tak ve čtvrtek ohodnotil hejtman Pardubického kraje Radko Martínek čerstvý dopis z ministerstva zdravotnictví, který reaguje na společnou interpelaci kraje a pardubického magistrátu týkající se rušeného traumacentra a onkocentra zdejší nemocnice.

„Ministerstvo zdravotnictví reagovalo až po čtvrt roce na společný dopis, v němž jsme žádali o zachování špičkové specializované péče v krajské nemocnici a předložení výsledků auditů. Ministryně Jurásková ale odpověděla na dotazy značně nekonkrétně. Ukazuje se, že lží se nedopustil hejtman Martínek, jak se snažilo ministerstvo přesvědčit veřejnost. Věrohodnost prezentace ministerstva zdravotnictví snižují chybná fakta, která se týkají například geografických údajů, ale i medicínských,“ řekla mluvčí kraje Magdaléna Navrátilová.

Kraje tvrdí, že kvůli odejmutí statutu nejvyššího pracoviště onkocentra a traumacentra přijde nemocnice kvůli ztrátám dotací o 160 milionů korun. Kraj už proto podal správní žalobu na přezkoumání ministerského auditu. Za kraj se podle Navrátilové postavilo i ministerstvo pro místní rozvoj.