Řidiče v neděli čeká další zkouška nervů. Od 7 do 18 hodin bude totiž zcela uzavřena silnice I/36, respektive  větev mimoúrovňové křižovatky Palackého za hypermarketem Albert, a to v úseku od křižovatky se silnicí I/37 (U Trojice) ve směru na Hradec Králové v délce 200 metrů. Důvodem je obnova živičného krytu vozovky.

Objízdné trasy povedou v tuto dobu ze směru od Chrudimi na Hradec Králové po silnici I/36 (směr centrum), okružní křižovatkou (u obchodního domu Lidl), zpět na silnici I/36, jednosměrně.  Délka objízdné trasy je zhruba 300 metrů.

Objízdné trasy

Ve směru z centra Pardubic na Chrudim se bude moci jet po silnici I/36 (ulice Palackého) přes kruhový objezd u obchodního domu Lidl), dále po silnici I/36 – Pardubice, Rosice ulicemi Legionářská a Generála Svobody a dále podél železniční stanice Rosice nad Labem, zpět na silnici I/36. Rovněž jednosměrně. Délka objízdné trasy je v tomto případě asi čtyři kilometry.

Na uzavírku reagují také autobusy MHD. V neděli v době od 7 do 18 hodin nebudou spoje linek č. 8, 10, 15, 23 a 88 stavět na zastávce u hypermarketu Albert. „Spoje linek č. 8, 15, 23 a 88 obslouží zastávku proti vlakovému nádraží, potom se otočí a opět kolem nádraží se budou vracet přes město až na zastávku Závodiště. Spoje linky č. 10 obslouží stejnou zastávku proti Hlavnímu nádraží a potom stejnou trasou projedou městem, kde poté zastaví až na zastávce Dopravní podnik," řekla našemu Deníku tisková mluvčí dopravního podniku Jitka Malinská.