Nerovnost na jedné z cyklostezek v centru Pardubic má na kontě už několik zraněných. Prasklina v relativně novém povrchu se vytvořila na frekventované cyklostezce na Sukově třídě v blízkosti náměstí republiky. Pro cyklisty, jezdce na koloběžce a bruslaře se jedná o nebezpečnou nerovnost, na níž se už několik z nich zranilo.

„Jel jsem kolem a měla tam nehodu slečna. Museli jsme jí zavolat záchranku. Je to tam několik týdnů, možná měsíců, kousek od radnice a město s tím nic nedělá,“ postěžoval si pardubický občan. Zranění ale bylo na tomto místě hned několik.

Za posledních pět týdnů tam vyjížděli záchranáři třikrát. „Dvakrát se jednalo o jezdce na elektrokoloběžce a jednou na kole. Všichni shodně utrpěli lehké poranění horní poloviny těla a byli po ošetření převezeni do Pardubické nemocnice,“ uvedl tiskový mluvčí Zdravotnické záchranné služby Aleš Malý. Někdo dokonce místo posprejoval svítivou barvou, aby nerovnost vyznačil, a z obou stran před něj namaloval velké vykřičníky. Městský obvod ale s opravou zahálí, jelikož se snažil uplatnit reklamaci.

Očkovací kamion v Pardubicích
Z Přelouče zamíří očkovací kamion do Mateřova i Holic

To však nevyšlo. „Zadali tedy opravu Službám města Pardubic, ale vzhledem k personálnímu podstavu dojde k opravě až v týdnu od 9. srpna,“ informoval tiskový mluvčí pardubické radnice Radim Jelínek.

Nakonec Služby města Pardubic zvládly prasklinu opravit dříve a vadu na cyklostezce odstranili jejich zaměstnanci již v pátek.