Protože dotyčný čisté svědomí neměl, nastala situace, která by snesla i srovnání s filmovou komedií Copak je to za vojáka. Podezřelý muž se totiž před policejní hlídkou už nestačil dát na útěk, a tak zvolil poněkud bizarnější metodu úniku: schoval se do auta.

Jak je známo, automobil mívá skla, kterými je vidět nejen ven, ale i dovnitř. Toho si byl muž zřejmě vědom, proto zvolil další originální řešení této situace. Ukryl se za sedačky vozu v kufru a začal si hrát na schovávanou.

Strategie dělat mrtvého brouka ovšem v jeho případě nezabrala. Nebylo kam spěchat, protože podezřelý neměl kam uniknout, nastalo tedy trpělivé vyjednávání odehrávající se v rovině: „My stejně víme, že jste uvnitř, přestaňte blbnout a pojďte ven“, na které podezřelý nechtěl slyšet.

Až ve chvíli, kdy policisté pohrozili, že si tedy auto nechají otevřít, muži uvnitř došlo, že předstíráním, že je rezervní kolo dosáhne leda poničeného vozidla, a vystoupil sám.

„Podezřelý muž byl v celostátním pátrání a skončil v rukou kriminalistů,“ uvedla mluvčí pardubické policie Jana Drtinová.