„Divil bych se, kdybych na tom seznamu nebyl. Pracoval jsem za minulého režimu v zahraničním obchodu, a tak se není čemu divit,“ uvedl Šubrt pro MF Dnes. Odpovědi na dotazy Deníku odmítl mluvčí hokejového klubu Jan Hrabal zprostředkovat.

Odborné předpoklady

Šubrta do dozorčí rady navrhla ČSSD. „V dnešní době by měly rozhodovat odborné předpoklady pro výkon funkce. Nemám důvod mu nevěřit, že aby se mohl věnovat zahraničnímu obchodu, byl evidován. Na Slovensku neplatí lustrační zákon, takže se člověk bohužel nemá jak bránit,“ konstatoval náměstek primátora Jakub Rychtecký (ČSSD).

Členy opozice tato informace zaskočila. „Dozráli jsme do doby, kdy náš pan premiér je evidován jako spolupracovník StB. Mám pocit, že se dostáváme do situace, že ti, kteří jsou na seznamu, si to budou dávat do životopisu, protože to bude jedna z předností. Díky bohu, že je ve svém oboru fundovaný a má k němu co říct,“ konstatoval František Brendl (Pardubáci společně).

Rychtecký připomněl, že když zastupitelé schvalovali členy dozorčích orgánů, dostali jejich životopisy. A na předsedu dozorčí rady Šubrta navrhl Brendlův spolustraník Ondřej Hlaváč.

„Ano, navrhoval, protože odborně je na to pan Šubrt nejlépe fundovaný a ta informace, že je evidovaný v StB, nebyla veřejně deklarovaná. Jestli říkáte, že každý, kdo dělal v zahraničí, je estébák, a mělo nám to dojít ze životopisu, chtěl bych poprosit, jestli bychom to tam příště nemohli uvádět explicitně,“ reagoval Brendl.

Informace není vůbec úsměvná

Na jeho stranu se přidali i další členové opozice. „Pro nás ta informace není vůbec úsměvná ani marginální a rádi bychom vás vyzvali, zda byste nominaci do dozorčí rady nepřehodnotili,“ vyzvala sociální demokraty Ivana Böhmová (Piráti).

„Nehodláme toto nějak dál řešit. Jsem rád, že Ivan získal důvěru členů dozorčí rady a že se stal jejím předsedoU. Věřím, že přispěje ke stabilizaci hokejového klubu,“ řekl Rychtecký.