Deník byl jako jediný u toho, když Ivan Trojan obdržel ve čtvrtek pozdě večer v jednom z pardubických barů prestižní Cenu TýTý pro nejpopulárnějšího herce!

„Bylo to velké překvapení. Vůbec jsem netušil, že se něco takového chystá,“ svěřil se v exkluzivním rozhovoru Ivan Trojan. „Samozřejmě jsem věděl, že jsem cenu získal, ale protože jsem měl předminulou sobotu představení, nemohl jsem si ji na slavnostním předávání převzít,“ řekl známý herec. „Už mi začínalo být trochu divné, že ta cena někde je a nikdo mi nedal vědět, kdy a jak si ji mám vyzvednout. Až tady jsem zjistil, že ji měl už týden u sebe režisér Jiří Strach, s kterým nyní natáčíme třídílný televizní film Ďáblova lest,“ sdělil Ivan Trojan, jenž prý v baru ještě nikdy žádnou cenu nedostal. „A to i přesto, že v baru jsem dost dobrý,“ ujistil.

„Za toto ocenění jsem moc rád, protože je od diváků. A to, co děláme, samozřejmě děláme hlavně pro ně,“ uvedl Ivan Trojan. Také se nechal slyšet, že bez kvalitních spolupracovníků by TýTý jen těžko získal.

„Díky nim jsem přesvědčený, že dělám věci kvalitní, které teď ocenili i diváci. Ti mi poslali hlas, aniž bych chodil do nějakých zábavných pořadů. Za to jim moc děkuji,“ vyjádřil se známý herec.

„Cenu bych chtěl alespoň symbolicky věnovat bohužel již zesnulému režisérovi Antonínu Moskalykovi, který byl otcem seriálu Četnické humoresky, a také Jiřímu Strachovi. S ním jsem v posledních čtyřech letech natočil filmy, jako byly Anděl Páně, Operace Silver A, BrainStorm či nyní Ďáblova lest,“ pokračovala jedna z našich nejvýraznějších hereckých osobností současnosti, které k úspěchu zřejmě dopomohla i řada zajímavých příležitostí ve filmu, jako byl třeba Václav či Karamazovi, a na divadelních prknech.

Deník byl jako jediný u toho, když režisér Jiří Strach předal ve čtvrtek pozdě večer v jednom z pardubických barů prestižní Cenu TýTý pro nejoblíbenějšího herce Ivanu Trojanovi! „Ivan neměl pro samé pracovní zaneprázdnění čas zúčastnit se slavnostního předávání Cen TýTý. Protože byl nominován za Českou televizi, cena zůstala tam. A tak když mi telefonovali, že nevědí, jakým způsobem ji mají Ivanovi předat, vyskočil jsem dva metry vysoko a řekl, ať ji okamžitě pošlou do Pardubic, kde točíme film Ďáblova lest. Za to jsem jim slíbil, že Ivanovi, miláčkovi národa, uděláme obrovskou ostudu,“ smál se Jiří Strach, který se ujal i režie celé akce.

„Myslím, že byla připravená poměrně přesně. Celý akt byl dokonce propojen i s oslavou mého svátku. A protože jsem neočekával, že by mi nějaký dárek přinesl, rozhodl jsem se, že mu ho dám pro změnu já,“ líčil Jiří Strach.

Ten Ivana Trojana donutil, aby zavřel oči a natáhl ruku před sebe. Do ní mu pak cenu předal. „Tohle jsme našli pohozené před barem,“ vtipkovali lidé ze štábu Ďáblovy lsti.

„Ivan asi opravdu do poslední chvíle netušil, že se něco takového chystá,“ komentoval překvapený Trojanův výraz známý režisér.
„Myslím, že Ivanova osobnost byla v poslední době hodně viditelná, ať už šlo o Četnické humoresky, filmy Václav či Karamazovi či nominaci na televizní cenu Elsa za film Operace Silver A. To jsou všechno věci, které mu mohly ve všelidovém hlasování pomoct,“ domnívá se Jiří Strach, podle něhož je Ivan Trojan nejen báječný herec, ale také skvělý parťák. „Je to taková naše jitřenka,“ uzavřel s úsměvem rozhovor pro Deník známý režisér.