Ani letos nechybělo známé tahání přeloučského vola, kterého se ovšem na zdejší věž dostat nepodařilo. Zato medvěd si za svou neposlušnost vyslechl od soudkyně ortel, jež by asi nikdo z nás slyšet nechtěl. Medvěd byl utracen a následně oživen dvěma zdravotními sestřičkami, jež ho jaksepatří uměly přimět k novému životu.

„Byla to akce tradiční, ale před sto lety. Od roku 2018 to zkoušíme dělat znova, pravda je v tom, že byl Covid-19, takže byla dva roky pauza, ale od roku 2021 to obnovujeme a pokaždé se snažíme, aby to bylo pořád. Doufám, že po nás budou nástupci, kteří to budou dělat dál,“ řekl Deníku spolupořadatel akce Pavel Hrdý.

Masopust v Chrudimi.
Veselý průvod prošel městem. Kameraman zachytil nezbednou maškaru při činu

Na Masarykovo náměstí přicházeli lidé, aby ochutnali masopustní speciality v podobě zabíjačky, uzených klobás, sýrů a jiného. Nechybělo ani pití horkého čaje či medoviny, to vše a mnohé další si mnozí vychutnávali při poslechu hudby a se společně připraveným masopustním programem.

„Chodíme sem každým rokem a moc nás to tu baví. Je to zábava, vidět, jak medvěd tropí hlouposti a vůbec ta atmosféra okolo vás. Jsme za to rádi“ svěřili se manželé z Přelouče.

Mohlo by vás zajímat: Ve Starém Máteřově hořel rodinný dům, dva lidé jsou zranění, škoda osm milionů

Zdroj: HZS PK